SATIN AL

ABBYY FineReader Pro for Mac

 • Daha üstün OCR teknolojisi
 • Daha üstün özelliklerle daha yüksek verimlilik
 • PDF kaydetme, koruma ve arşivleme
 • Belgeleri dostlarınız ve iş arkadaşlarınızla kolayca paylaşın
 • Her yerde okumak için e-kitap oluşturun

 

 

 

Kâğıda basılı belgeleri, PDF'leri ve metin içeren dijital fotoğrafları kolaylıkla güncelleyebileceğiniz, içinde arama yapabileceğiniz, paylaşabileceğiniz, arşivleyebileceğiniz veya içinden kopyalayarak alıntı yapabileceğiniz düzenlenebilir ve arama yapılabilir dosyalara dönüştürün — FineReader Pro sizi elle yeniden yazma ve yeniden biçimlendirme külfetinden kurtararak zamandan ve emekten büyük tasarruf sağlar. 

FineReader Pro, OCR ve belge dönüştürmede olağanüstü kaliteyi etkili otomasyon özellikleri, rakipsiz dil desteği ve sezgisel arayüz ile bir araya getiriyor.

 

 

Bu Uygulamayı Neden Seveceksiniz:

   

Yeniden yazmak için gereken zaman ve emekten büyük tasarruf

 

Dünyanın lider OCR geliştiricisinin yarattığı yazılım

 

Tüm OCR görevleri için tek uygulama: en basitinden en karmaşığına

 

 

En Gelişmiş OCR Teknolojisi Artık Mac OS X'te

 

Metin Tanıma ve Sayfa Düzeni Korumada En Yüksek Doğruluk Oranı

Metin korumada yüzde 99,8 doğruluk oranı sunan FineReader Pro ile dokümanların dijital kopyalarını alarak onları yeniden kullanabilir, güncelleyebilir, hızlıca ve kolaylıkla paylaşıp arşivleyebilirsiniz. Uygulama, kâğıda basılı belgeleri elle tekrar yazma ihtiyacını ortadan kaldırarak zaman ve emekten tasarruf sağlar.

 

Doküman Yapısını ve Biçimini Yeniden Yapılandırma

Yenilikçi Uyarlamalı Belge Tanıma Teknolojisi (ADRT®) sayesinde FineReader, çok sayfalı dokümanların metin boyutu ve yazı tipi stilleri, tablolar ve şemalar, sütunlar, alt ve üst bilgiler, dipnotlar, içindekiler bölümü, sayfa numaraları ve diğer öğeler dâhil tüm yapısını ve biçimlendirmesini doğru bir şekilde tekrar oluşturur. Dönüştürülmüş dokümanlar orijinali gibi görünür!

 

Mac için En Zengin Dil Desteği Sunan OCR Aracı

Avrupa ve Asya dilleri, İbranice ve Arapça ile bunların kombinasyonları dâhil 180'den fazla dilde metin tanıma imkânı sunan tek OCR aracı.

 

Akıllı ve Kullanımı İnanılmaz Kolay!

 

Sezgisel Arayüz ile Verimliliğinizi Arttırın

FineReader'ın sezgisel arayüzü, tüm belge tarama ve dönüştürme işlemi boyunca size yardımcı olur. Hızlı Görevler sonuca sadece birkaç tıklamayla ulaşmanızı sağlayacaktır; böylece yazılımı tanımak için zaman harcamanız gerekmez. 

Ayrıca ABBYY FineReader belgenin karakteristik özelliklerini (örn. sayfa düzeni, diller vb.) otomatik olarak tanır; bununla birlikte, gerekirse tüm ayarları elle de yapılandırabilirsiniz. 

FineReader Pro, Section 508 standartlarıyla da uyumludur

 

Dokümanı En Popüler Formatlarda Kaydedin

Tanıma sonuçlarını dilediğiniz formatta kaydedebilirsiniz: Metin belgesi (DOCX/DOC, ODT, RTF), çalışma sayfası (XSLX), farklı seçeneklerle PDF ve PDF/A (görüntü altında metin, görüntü üstünde metin, metin ve görüntü, salt görüntü), PPTX sunumu, HTML veya E-kitap (EPUB®, FB2) formatlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca FineReader'dan aldığınız sonucu kullanmakta olduğunuz uygulamaya da gönderebilir ve doğrudan Apple Pages, Numbers, Microsoft® Word, Excel®'de veya Mac'inizde kurulu başka bir uygulamada kullanabilirsiniz.

 

Güvenilir Arşivleme ve Paylaşım için PDF dönüştürme

 

Arşivlemek için Arama Yapılabilir PDF'ler Oluşturun

Kâğıda basılı dokümanları, arşivleyebileceğiniz ve içinde arama yapılabilen sıkıştırılmış PDF dosyalarına dönüştürün. Bu tür arşivlerdeki bilgileri anahtar kelime aramaları ile dilediğiniz zaman kolayca bulabilirsiniz. Belge sıkıştırma özelliği ise, depolama için ihtiyaç duyulan disk alanını azaltır.  Ayrıca uzun süreli arşivleme için dosyaları PDF/A formatında da kaydedebilirsiniz.

 

Diğer Önemli PDF Dönüştürme Özellikleri

FineReader, PDF dokümanlarını dönüştürürken kullanıcının belge özelliklerini değiştirip yeni özellikler ekleyebilmesine olanak tanır. Yazılım ayrıca taşınabilir cihazlar ve ekran okuyucu aygıtlar için optimize edilmiş etiketli PDF'ler ve belgede hızla gezinmeniz için PDF ana hatları oluşturabilir.

 

Fotoğraf Dönüştürme için Dijital Kamera OCR Aracı

 

Belgelerin Dijital Fotoğraflarını Otomatik Olarak Düzeltin

Geleneksel tarama yönteminin ötesine geçin ve dijital kamera veya akıllı telefon gibi her an elinizin altında bulunan görüntüleme cihazlarıyla belgelerin fotoğrafını çekin! Belge türüne bağlı olarak, FineReader Pro tanıma işleminden önce çeşitli ön işleme araçları kullanarak kaynak görüntüdeki sorunları düzeltir. 

 

Görüntü Editörü ile Resimleri Düzenleyin

Mümkün olan en iyi tanıma sonuçlarını elde etmek için belge fotoğraflarını FineReader'da elle de düzeltebilirsiniz. Görüntü Editörü ile parlaklık ve kontrast ayarlarını yapılandırabilir, eğik metin satırlarını düzleştirebilir, yamulmaları düzeltebilir, ISO karıncalanmasını azaltıp hareket bulanıklığını giderebilir, ikili sayfaları ayırabilir, resimleri kırpabilir ve daha pek çok işlem yapabilirsiniz.

 

Değerli ve Nadir Belgelerin Dijitalleştirilmesi ve Paylaşılması

 

FineReader Pro değerli belgeleri hızla dijital ortama aktarıp çoğaltmanıza yardımcı olur. Elinizde sadece bir basılı kopyası bile olsa artık belgenizin emniyetinden ve durumundan endişelenmeksizin onu başkalarıyla paylaşabilirsiniz.  İster tarayıp yazdırın, ister e-posta eklentisi olarak gönderin, ister çevrimiçi dosya deposuna yükleyin!

 

Her Yerde Okuma Keyfi için E-kitap Oluşturma!

 

Kitapları ve basılı belgeleri dijitalleştirerek FB2 veya EPUB gibi popüler formatlarda tamamen biçimlendirilmiş elektronik dosyalara dönüştürün. Oluşturulan kitaplar taşınabilir aygıtlarda dosya okuma için optimize edilir.

 

Diğer Önemli Özellikler

 

Karmaşık Görevler için Gelişmiş OCR

FineReader Pro, OCR işlemini ve sonuçlarını tam olarak kontrol edebilmeniz için çeşitli gelişmiş özellikler sunar. Örneğin belge sayfalarını yönetebilir, boyut/kalite oranını kontrol edebilir, belgenin dışa aktarma modunu ve sayfa düzeni koruma özelliklerini belirleyebilir, karmaşık tabloları düzenleyebilir (tablolar içindeki metin dillerini, metin yönünü ve resimleri yönetme imkanı dâhil) ve daha pek çok ince ayarı ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapabilirsiniz.

 

Çok Sayıda Belgeyi Hızla İşleyin ve Dönüştürmeyi Otomatikleştirin

Automator işlemleri ve AppleScript komut desteği ile belge dönüştürmede verimlilik ve esnekliğin yeni boyutlarını keşfedin. Sadece birkaç basit adımla:

 • Kullanışlı bir görev uygulaması oluşturabilir ve resim ve PDF dosyalarını bu uygulamanın simgesine sürükleyip bırakabilirsiniz – böylece ana FineReader uygulaması açılmadan dosyalarınız seçtiğiniz biçime anında dönüştürülür.
 • Dönüştürme işlemleri için belirli bir klasörü otomatik takibe alabilirsiniz – gelen tüm dosyalar ve belge yığınları bu klasöre eklenir eklenmez işlenir.
 • OCR işlemini belirli bir tarihte/saatte çalışacak şekilde programlayabilirsiniz.

Bilgi tabanımıza bakın ve ne kadar kolay olduğunu kendi gözlerinizle görün!

 

Belge İçeriğini Seslendirmeye Uygun Hale Getirme

Kâğıda basılı belgelerinizi veya PDF'lerinizi, desteklenen elektronik biçimlerden birine dönüştürerek özel metin okuma uygulamaları ile seslendirmeye uygun hale getirebilirsiniz.

 

 

ABBYY FineReader kâğıda basılı belgelerin veya PDF'lerin dijital kopyalarını taratıp bu dijital belgeler üzerinde çalışanlar, belgelerdeki veri ve bilgileri düzelten veya bunları tekrar kullanması gerekenler ve içinde arama yapılabilen belge ya da e-kitap arşivleri oluşturmak isteyenler için mutlaka bulunması gereken bir yazılımdır. FineReader sizi belgeleri yeniden yazma mecburiyetinden kurtararak verimliliğinizi artıran etkili bir araçtır.

 

PDF, taranmış belge veya kâğıt dokümandaki verileri veya metinleri güncelleme

FineReader Pro belgeleri düzenlenebilir formatlara dönüştürürken eşsiz bir doğruluk oranı sunarak belgenin biçimini ve yapısını tekrar oluşturur; böylece en az çabayla orijinal metnin bire bir düzenlenebilir kopyasını elde edersiniz.

 

 

Alıntı yapma, kopyalama/yapıştırma, çeviri için metnin bir kısmını alma

Belgeden almanız gereken bilginin bulunduğu alanı seçip sadece bu seçtiğiniz alanı dönüştürebilirsiniz. Ya da birden fazla metin ve veri bloğu alıntılamak için sayfanın veya belgenin tamamını dönüştürebilirsiniz.

 

 

İçinde arama yapılabilir PDF belgeleri arşivi oluşturun

FineReader Pro ile belgeleri kolayca taratabilir ve içinde arama yapılabilen PDF dosyalarına ya da uzun süreli arşivleme için daha ideal olan PDF/A dosyalarına dönüştürebilirsiniz: Bu tür belge arşivleri PDF sıkıştırma özelliği sayesinde daha küçük boyutlu hale gelir, bilgiler gizlilik içinde korunur ve ileride daha kolay bulunup alınabilir.

 

 

Tek kâğıt nüshası olan materyalleri paylaşın

Tek kağıda basılı kopyası olan bir materyali dostlarınızla/çalışma arkadaşlarınızla paylaşmanız gerekiyorsa FineReader'la dijital ortama aktarıp e-posta ile gönderin, çevrimiçi dosya depoları üzerinden paylaşın veya belgenin yeni çıktılarını alın.

 

 

Her yerde okuyabileceğiniz E-kitaplar oluşturun

Taşınabilir aygıtlarda kitap ve makaleler okuyorsanız, FineReader Pro ile bunları kendiniz de oluşturabilirsiniz! Tek yapmanız gereken, kâğıda basılı kitabı EPUB veya FB2 formatında bir e-kitaba veya taşınabilir aygıtlarda okuma için optimize edilmiş esnek bir HTML dosyasına dönüştürmek.

 

 

Belgelerinizi seslendirmeye hazır hale getirin

FineReader Pro; tarama, fotoğraf ve PDF (metin katmanı olmasa bile) gibi kaynaklardan, içinde arama yapılabilen belgeler oluşturur ve böylece bu belgeleri metin okuma uygulamaları ve araçları ile seslendirmeye uygun hale getirir.

 

Sürümünüzü FineReader Express/Sprint'ten FineReader Pro'ya yükselttiğinizde elde edecekleriniz:

Daha üstün OCR teknolojisi ile zamandan daha fazla tasarruf: 

 • OCR doğruluk oranında %99,8'e varan önemli bir artış
 • Sayfa düzenini koruma becerisinde artış: tablolar, karmaşık yapılı belgeler, metin akışı vb.
 • ABBYY ADRT® ile çok sayfalı belgeleri tamamen yeniden yapılandırma: üst bilgiler / alt bilgiler, dipnotlar, sayfa numaralandırma, içindekiler, ekran görüntüleri, 
 • 7 yeni tanıma dili: Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Japonca, Korece, Tayca, İbranice, Vietnam Dili ve Arapça.

Daha üstün özelliklerle daha yüksek verimlilik!

 • Çok çekirdekli işlemciler artık daha da hızlı
 • Toplu belge dönüştürme, OCR işlemini otomatikleştirme ve programlama – Automator işlemleri ve AppleScript komut desteği ile
 • Geliştirilmiş Hızlı Görevler ile akıllı ve sezgisel arayüz
 • Belge dillerini otomatik algılama, 3'ten fazla farklı dil içeren belgeleri dönüştürme
 • OpenOffice.orgTM Writer document (ODT), Microsoft® Word document (DOCX), ve birçok diğer biçimi destekler
 • Düzenleme ve yeniden kullanım için sonuçları doğrudan Apple Pages, Numbers ve Microsoft® Office'e gönderme
 • Hızlı alıntı yapma – dönüştürülmek üzere belgenin sadece bir kısmını seçin ve panonuza kopyalayın

PDF kaydetme, koruma ve arşivleme:

 • Arşivleme için optimize edilmiş, içinde arama yapılabilen, sıkıştırılmış PDF'ler oluşturma
 • Uzun süreli arşivleme için PDF/A formatında kaydetme
 • Farklı türlerde PDF'ler oluşturma (görüntü altında metin, görüntü üstünde metin, salt görüntü, metin ve resim)
 • Parola korumalı PDF'leri dönüştürme
 • PDF ana hatlarını yeniden oluşturma

Belgeleri dostlarınız ve iş arkadaşlarınızla kolayca paylaşın

Sonuçları e-posta eklentisi olarak gönderin

Her yerde okumak için EPUB ve FB2 formatlarında e-kitap oluşturun

Detaylı FineReader Pro - FineReader Express Karşılaştırması

 

 

Detaylı FineReader Pro - FineReader Express Karşılaştırması

Görev özellikleri

FineReader Pro

FineReader Express

Sıklık

Ara sıra ve tekrarlayan

Ara sıra

Karmaşıklık: belge yapısı, biçimlendirme vb.

Herhangi bir karmaşıklık: en basitinden en karmaşığına

Basit

Hacim

Herhangi bir hacim: küçük hacimden büyük hacme

Küçük miktarlar

Teknik özellikler

 

 

Mac OS X sürümleri desteği

10.7 ve üzeri

10.4-10.8*

Tarayıcı/MFP türü desteği

ICA (Görüntü Yakalama Uygulaması) uyumlu

TWAIN uyumlu

OCR ve belge dönüştürme teknolojisi

FineReader Pro

FineReader Express

Tanıma doğruluğu

Rakipsiz

Yüksek

Düzeni koruma

Mükemmel

İyi

ADRT - başlıklar, dip notlar, alt bilgiler, ekran görüntüleri, sayfa numaralandırma dâhil orijinal biçimlendirmeyi vb. koruyarak tüm belgeyi yeniden yapılandırma.

ADRT 2.0

 

Tanıma dilleri/sözlük desteği olan diller

189

171

Asya dilleri desteği


(Çince, Japonca, Korece, Tayca, Vietnam Dili)

 

Çoklu dil tanıma

Belgede sınırsız sayıda dil

Belgede en fazla 3 dil

Barkod tanıma

 

 

Desteklenen biçimler

FineReader Pro

FineReader Express

Girdi biçimleri

PDF, TIFF, JPEG, JPEG 2000, PNG, BMP, GIF, PCX, DCX, JBIG, JBIG2

PDF, TIFF, JPEG, JPEG 2000, PNG, BMP, GIF, PCX, DCX

Çıktı: belge kayıt biçimleri

DOC, DOCX, RTF, ODT, TXT, XLS, XLSX,
PPTX, PDF, PDF/A, HTML, EPUB, FB2, CSV

RTF, TXT, XLS, PDF (arama yapılabilir),
HTML

Çıktı: görüntü biçimleri

TIFF, JPEG, JPEG 2000, PNG, BMP,  PCX, DCX, JBIG2

TIFF, JPEG, JPEG 2000, PNG, BMP,  PCX

Dışa aktarma türü

İstenen biçimde kaydet, uygulamaya gönder

Kaydet ve aç

Kullanım kolaylığı ve üretkenlik

FineReader Pro

FineReader Express

Kullanıcı arayüzü

Gelişmiş Hızlı Görevler özellikli gelişmiş ve yerel Mac OS X arayüz

Basit arayüz - sadece Hızlı Görevler aracılığıyla etkileşim

Retina ekran arayüzü adaptasyonu, çoklu dokunmatik fare desteği

 

Hızlı Görevler

Genişletilmiş görev kümesi; görev listesi en sık kullanılan Hızlı Görevlere göre otomatik ayarlanır

4 temel Hızlı Görevler kümesi

Tanıma alanlarının düzeltilmesi (Alan Düzenleyici)

Gelişmiş (dikdörtgen olmayan alanlar, dikey, yukarıdan aşağı, RTL ve resim yazısı metin alanı çizimi)

Temel

Programda belge düzenle (Metin Düzenleyici)

 

FineReader'da doğrulama ve redaksiyon

 

Stil Düzenleyici

 

Toplu işlem


(Apple Script aracılığıyla)

 

Görev otomasyonu


(Apple Script aracılığıyla)

 

Belgede hızlı alıntı yapma                                                      
(seçilen alanın tanınması ve panoya kopyalanması)

 

Belge dillerini otomatik algılama

 

İşlem bitince çalışmaya geri dönme

 

Sonuçları e-posta eklentisi olarak gönderme

 

Çok çekirdekli işlemci desteği

 

Bölüm 508 uyumluluğu

PDF dönüştürme, kaydetme ve koruma

FineReader Pro

FineReader Express

Arama yapılabilir PDF oluşturma

Uzun süreli arşivleme için PDF/A oluşturma

 

MRC sıkıştırma

 

Farklı türlerde PDF, PDF/A olarak kaydetme

görüntü altında metin, metin altında görüntü, sadece görüntü, metin ve resimler

görüntü altında metin

PDF dosyasını (taranmış olsa bile) düzenlenebilir biçimlere dönüştürme

Parola korumalı PDF'leri dönüştürme


(parola biliniyorsa)

 

Hassas bilgileri karartma

 

PDF ana hatlarını yeniden oluşturma

 

PDF özellikleri ekleme/düzenleme

 

Dijital Kamera OCR

FineReader Pro

FineReader Express

Belgelerdeki dijital fotoğrafları dönüştürme

Dijital görüntüleri otomatik düzeltme

Gelişmiş (görüntü çözünürlüğü düzeltme, gelişmiş karakter filtreleme, eğik metin satırlarını düzeltme ve görüntü eğriliğini giderme, ISO karıncalanmasını giderme, 3D perspektif, hareket bulanıklığı giderme)

Temel (görüntü çözünürlüğünü düzeltme, eğik metin satırlarını düzeltme, eğri görüntüleri düzeltme)

Fotoğrafları geliştirmek için manuel araçlar

Seviyeler, parlaklık/kontrast, ikili sayfaları ayırma, eğik metin satırlarını düzeltme, ISO karıncalanmasını azaltma, hareket bulanıklığını giderme, kırpma, yamulmaları düzeltme vb.

 

E-kitap oluşturma

FineReader Pro

FineReader Express

FB2 ve EPUB biçimlerinde e-kitaplar oluşturma

 

* Unutmayın: Çevrimiçi mağazamızda satılan FineReader Express sürümü şu anda sadece Mac OS X 10.6 desteklemektedir

 

 

1. Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.9 Mavericks / 10.8 Mountain Lion / 10.7 Lion (ABBYY Store version); Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.9 Mavericks / 10.8 Mountain Lion (Apple Store version)
Donanım Intel işlemcili Mac bilgisayar 
Sabit disk alanı: Normal program yükleme için 1,5 GB ve programın çalışması için 1GB.  
Diğer ekipmanlar Görüntü Yakalama Uygulaması (ICA) tarayıcılarını (listesini Apple'ın web sitesinde bulabilirsiniz), fotoğraf makinelerini ve akıllı telefonları destekler 
Klavye, fare veya diğer işaretleme aygıtları

 

2. Arayüz dilleri

English UI language İngilizce

German UI language Almanca

Russian UI language Rusça

French UI language Fransızca

Italian UI language İtalyanca

Spanish UI language İspanyolca

Japanese UI language Japonca

 

3. Desteklenen Biçimler

Dosya Giriş Biçimleri

Biçim

Tanım

PDF

PDF 1.3-1.7

TIFF

Siyah-beyaz, Gri, Renkli (RGB, CMYK), multi-image

JPEG, JPEG 2000

Gri, Renkli

JBIG, JBIG2

Siyah-beyaz

GIF

Graphics Interchange Format

PNG

Siyah-beyaz, Gri, Renkli

PCX, DCX

Personal Computer Exchange format

BMP

Siyah-beyaz, Gri, Renkli

Belge kaydetme biçimleri

Biçim

Tanım

PDF, PDF/A

Sadece metin ve görüntüler, sadece sayfa imgesi, sayfa imgesi üzerinde metin, sayfa imgesi altında metin

DOC

Microsoft Word 97-2003 Belgesi

DOCX

Microsoft Word 2007-2010 Belgesi

RTF

Rich Text Format

XLS

Microsoft Office 97-2003

XLSX

Microsoft Office 2007-2010

PPTX

Microsoft PowerPoint 2007-2010 Presentation

ODT

OpenOffice.org Writer Belgesi

HTML

HTML Belgesi

TXT

Metin Belgeleri (UTF-8 encoding)

CSV

Microsoft Office Excel Virgülle Ayrılmış Değer Dosyası (CSVF)

EPUB

EPUB Belgesi

FB2

FB2 Belgesi

Resim kaydetme biçimleri

Biçim

Tanım

JPEG, JPEG 2000

Gri, Renkli

JBIG2

Siyah-beyaz

PNG

Siyah-beyaz, Gri, Renkli

TIFF

Siyah-beyaz, Gri, Renkli (RGB, CMYK), multi-image

BMP

Siyah-beyaz, Gri, Renkli

PCX, DCX 

Siyah-beyaz, Gri, Renkli

 

4. Tanıma Dilleri

ABBYY FineReader 11 189 tanıma dilini desteklemekte olup bunlardan 45’ine sözlük desteği sunmaktadır (+ile işaretlenmiş):

Abhazca   
Adıgece   
Güney Afrika Hollanda lehçesi   
Agul dili   
Arnavutça  
Arapça (Suudi Arabistan) +  
Altay dili   
Ermenice (Doğu, Batı, Grabar) +   
Avarca   
Aymara dili   
Azerice (Kiril, Latin)   
Başkurtça +   
Baskça   
Belarusça   
Bemba dili   
Blackfoot (Kızılderili) dili   
Bretonca   
Bugotu dili   
Bulgarca +   
Buryat dili   
Katalanca +   
Kebuano dili   
Çamorro   
Çeçence   
Çince (basitleştirilmiş yazım, geleneksel yazım)    
Çukçice   
Çuvaşça   
Korsikaca   
Kırım Tatarcası   
Hırvatça +   
Krov dili   
Çekçe +   
Dakota dili   
Danca +   
Dargwa   
Dungan dili   
Felemenkçe (Hollanda ve Belçika)+  
İngilizce +   
Eskimo dili (Kiril, Latin)   
Esperanto   
Estonca +   
Even dili   
Evenki dili   
Faroe dili   
Fiji dili
Fince +   
Fransızca +   
Frizce   
Friuli adası   
Gagavuzca   
Galiçyaca   
Ganda dili   
Almanca (Lüksemburg)   
Almanca (yeni ve eski yazım) +   
Yunanca +   
Guarani dili   
Hanca   
Hausa dili   
Hawaii dili   
İbranice    
Macarca +   
İzlandaca   
Ido   
Endonezya dili   
İnguşça   
İnterlingua   
İrlandaca   
İtalyanca +   
Japonca +   
Jingpo dili   
Kabardeyce   
Kalmıkça   
Karaçay-Balkarca   
Karakalpakça   
Kasub dili   
Kawa dili   
Kazakça   
Hakasça   
Hantice   
Kikuyu dili   
Kırgızca   
Kongo dili   
Korece  +    
Korece (Hangul) +   
Koryak dili   
Kpelle dili   
Kumuk dili   
Kürtçe   
Lakça   
Latin  +     
Letonya dili +    
Lezgi Dili   
Litvanya dili +   
Luba dili   
Makedonca   
Malgaşça   
Malayca   
Malinke dili   
Maltaca   
Mansi dili   
Maori dili   
Mari dili   
Maya dili   
Miao dili   
Minangkabau dili   
Mohawk dili   
Moldovca   
Moğolca   
Mordovya dili   
Nahuatl dili   
Nenets dili   
Nivkh dili   
Nogayca   
Norveççe (nynorsk ve bokmál) +   
Nyanja dili   
Oksidental dili   
Ojibwe dili   
Osetçe   
Papiamento dili   
Polonyaca +   
Portekizce (Portekiz ve Brezilya) +   
Provencal dili   
Occitan (Provanca lehçesi)   
Keçuva dili   
Rhaeto-Roman dili   
Rumence +   
Romanca   
Kirundi   
Rusça (eski yazım)   
Rusça +   
Ruanda dili   
Sami dili (Laponca)   
Samoa dili     
İskoçça Kelt dili    
Selkup dili   
Sırpça(Kiril)   
Sırpça (Latin)   
Shona dili   
Slovakça +   
Slovence +   
Somalice   
Sorb dili   
Sotho dili   
İspanyolca +   
Sunda   
Svahilice   
Siswati dili   
İsveççe +   
Tabasaranca   
Tagalogca   
Tahitice   
Tacikçe   
Tatarca +   
Tay dili +   
Tok Pisin dili   
Tongaca   
Tswana dili   
Tun dili   
Türkçe +   
Türkmence   
Tuva dili   
Umdurt dili   
Uygurca (Kiril, Latin)   
Ukraynaca +   
Özbekçe (Kiril, Latin)   
Vietnam dili +    
Galce   
Wolof dili   
Xhosa dili   
Yakutça   
Yidçe (Alman İbranicesi)    
Zapotek dili   
Zulu dili 

 

5. Barkod Tipleri

Code 3 of 9 Check Interleaved 2 of 5
Check Code 3 of 9 Matrix 2 of 5
Code 3 of 9 without asterisk Popstnet
Codabar Industrial 2 of 5
Code 93 UCC-128
Code 128 UPC-A
EAN 8 UPC-E
EAN 13 PDF417
IATA 2 of 5 Aztec Code
Interleaved 2 of 5 Data Matrix
QR Code Patch Code