SATIN AL

CorelCAD 2018 (Windows/Mac)

 • Profesyonel 2D çizim ve 3D tasarım araçları
 • .DWG, .STL, .PDF ve .CDR için endüstri standardı dosya desteği
 • Verimli proje ortak çalışması ve paylaşımı
 • Tercihe bağlı otomasyon ve özelleştirme

 

DENEME SÜRÜMÜ

 

 

Uzman sonuçlar için ekonomik CAD çözümü

Görsel iletişim uzmanlığınızı, CorelCAD ™ 2018' de bulunan üstün 2D çizim ve 3D tasarım araçlarının hassasiyeti ile geliştirin. Teknik tasarımda gerekli olan detaylı öğeleri çizmek için akıllı, ekonomik çözüm. Yerel .DWG dosyası desteği, Windows ve macOS için optimizasyon ile, seçtiğiniz platformda artan üretkenlik ve etkileyici performans sunan bilgisayar destekli tasarım yazılımının keyfini çıkarabilirsiniz. CorelCAD 2018, hem yeni hem de varolan kullanıcıların herhangi bir işakışına uyan genişleme seçenekleri içeriyor.

 

  Sürüm Karşılaştırması İnceleme Kılavuzu CorelCAD İçinde e-kitap Eklentiler  

 

2D çizim, 3D tasarım ve 3D yazdırma için CAD yazılımı

Kırpma seçenekleri Kırpma seçenekleri

Verimlilik ve üretkenlik

Görsel iletişim uzmanlığınızı CorelCAD 2018'de bulunan üstün çizim ve tasarım araçlarının hassaslığı ile genişletin. Geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzü ve yeni zaman tasarrufu özellikleri sayesinde iş akışınızı artırabilir, etkileyici ve görsel açıdan zengin CAD tasarımları sağlayabilirsiniz.

2D tasarım

İhtiyacınız olan tasarım gücünü, herhangi bir proje için gereksinim duyduğunuz kontrol ve ayrıntıyı sağlayan, geniş bir profesyonel taslak araçları koleksiyonuyla edinin. CorelCAD 2018, 2D sarmallar için yeni sarmal araçları, gelişmiş tablo araçları ve çizimleriniz geliştikçe açıklama kısımlarını yapılandırmak ve ayarlamak için bir MultiLeader aracı sunar.

Kırpma seçenekleri Kırpma seçenekleri

3D tasarım

CorelCAD 2018'deki 3D yeteneklerin becerikli ve titiz sonuçlarını deneyimleyin, 2D çizimden gelişmiş 3D tasarımlara geçiş yapın. Gelişmiş EntityGrips ve Özellikler paleti gibi uzman ve sezgisel 3D araçlardan oluşan bir dizi sayesinde, proje eskizinden 3D çıktıya ve baskıda hareket edebilecek donanıma sahip olursunuz.

Uyumluluk ve iyileştirme

Hem dahili ekiplerle hem de dış tedarikçilerle proje paylaşımını kolaylaştırın. CorelCAD 2018, iş ortaklarınızla endişesiz işbirliği sağlamak için, son sürüm olan AutoCAD R2018 .DWG dosya formatı ile tam uyumludur ve herhangi bir çalışma ortamıyla uyum sağlamak için yenilikçi özelleştirme ve otomasyon destek seçenekleri içerir.

*Şerit arayüz, çizim sekmeleri, CorelDRAW (.CDR) ve Corel DESIGNER (.DES) dosyalarını içe alma/dışa verme ve Microsoft VSTA, sadece CorelCAD 2018 Windows sürümü için geçerlidir.

 

GELİŞTİRİLMİŞ Doğal .DWG dosyaları GELİŞTİRİLMİŞ Endüstri standardı CAD özellikleri GELİŞTİRİLMİŞ 3D katı düzenleme ve modelleme araçları GELİŞTİRİLMİŞ Tablo desteği GELİŞTİRİLMİŞ Nesne kenetlemesi ve EntityGrips

Doğal .DWG dosyaları

.DWG dosyalarını açın, düzenleyin ve bu formatta kaydedin, böylece iş arkadaşlarınızla veya tedarikçilerinizle herhangi bir uyum sorunu yaşamazsınız. İş ortaklarıyla endişesiz işbirliği sağlamak için, en yeni sürümü olan AutoCAD R2018 .DWG dosya biçimini kullanarak hem iç hem de dış tedarikçilerle proje paylaşımını arttırın.

Endüstri standardı CAD özellikleri

CorelCAD diğer tüm tanınmış CAD programlarıyla uyumludur, deneyimli kullanıcılar alıştıkları komut çubuğu, komut kısayolları, menü ve araç çubuğu ikonlarıyla çalışarak kendilerini rahat hissedecekler.

3D katı düzenleme ve modelleme araçları

Daha hızlı ekran üzerinde düzenleme aracıyla boşa giden tasarım süresini yeniden kazanın. Geliştirilmiş EntityGrips ve Properties paleti 3D düzenleme ve 3D'de sezgisel manipülasyon yetenekleri sağlar. 3D katı temel çizimleri tasarımınıza ekleyin, Boolean işlemlerini kullanarak gövdeleri birleştirin, kesişimini alın veya birbirinden çıkarın. 3D katıların kenarlarına kavis verme, 3D katıların tek tek yüzlerini renklendirme, taşıma, döndürme ve öteleme gibi gelişmiş düzenleme araçlarını kullanın.

Tablo desteği

Tabloları virgülle ayrılmış biçimde (CSV) vermek için yeni ExportTable komutunu kullanın ve CSV dosyalarını Microsoft Excel veya veritabanı uygulamalarından içe aktarın. Tabloda hücrelere formül ekleyebilir, ayrıca mevcut tablolar içindeki hücreleri, satırları ve sütunları ekleyebilir, silebilir, birleştirebilir veya yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Nesne kenetlemesi ve EntityGrips

CorelCAD’in nesne kenetlemesi, tutaçlar ve kutupsal kılavuzlar gibi akıllı araçlarını kullanarak nesneleri daha hızlı konumlandırın, hizalayın, kopyalayın veya yeniden boyutlandırın. Gelişmiş EntityGrips 3D düzenleme ve sezgisel manipülasyon sağlar. İmleç herhangi bir EntityGrip üzerindeyken ekrana getirebileceğiniz sağ tuş menüsünü kullanarak nesne geometrisini hemen yerinde düzenleyin.

         
YENİ Helix aracı GELİŞTİRİLMİŞ MultiLeader ve Smart Dimension araçları YENİVarlıkları aşama aşama taşıyın GELİŞTİRİLMİŞBlok Öznitelikleri Özellik ve Ayarlarını Yönetin Hızlı Giriş

Helix aracı

Bir yay veya spiral merdiven gibi, tek katmanda bir silindiri sarmalayan üç boyutlu bir şekilde bir nesne oluşturmak için yeni Helix aracını kullanın.

MultiLeader ve Smart Dimension araçları

Çok öncü çizgili açıklamalar çizin, düzenleyin ve yapılandırın. Bu kullanışlı araç, çizimdeki değişikliklere göre ayarlanan ve düzenlenen MultiLeader'a çizgi ekleme ve çıkarma olanağı da sağlar. Hassas ölçümler için ölçümlendirme araçlarını kullanın, ek olarak Smart Dimension otomatik olarak en uygun ve hassas ölçüm tipini önerecektir.

Varlıkları aşama aşama taşıyın

Seçili nesneleri kaynak katman yerine etkin katmana hızlı bir şekilde kopyalamak için Kopyala komutunu kullanarak iş akışınızı hızlandırın. İçeriği panodan kaynak katman yerine aktif katmana kopyalamak için, gelişmiş Yapıştır komutunu kullanın veya seçilen varlıkları belirli bir artışla taşımak için ÜstKrktr + Ok tuşlarını kullanın.

Blok Öznitelikleri Özellik ve Ayarlarını Yönetin

BlockAttribute özelliklerini ve blok (sembol) tanımlarındaki ayarları düzenlemek için Blok desteğini kullanın. Birkaç tuş vuruşuyla, bir Blok eklerken BlockAttribute değerleri için istenen bilgilerin sırasını değiştirebilir, Blok Öznitelik Yöneticisi'ndeki ayarlara bağlı olarak Blokların tüm örneklerini eşitleyebilir veya Bloklardan BlockAttributes'i silebilirsiniz.

Hızlı Giriş

Çizim alanında imleci kullanarak, projede komut arayüzü oluşturun. Komutları doğrudan imlecinizin ucuna getiren verimli ve zaman kazandıran bir özellik. İmleci hareket ettirdiğinizde ipuçları takip eder, koordinat konumu, uzunluk, açı, çizgi gibi çok sayıda bilgiyi girebilirsiniz – ne zaman ve nerede ihtiyaç duyuyorsanız.

         
Komutlar için otomatik tamamlama Katman araçları Çizim sınırlandırmaları Yol boyunca desen Merkez çizgi oluşturma

Komutlar için otomatik tamamlama

Yazmaya başladığınızda komutları otomatik tamamlayan ve değişken isimlerini ekrana getiren bir arayüzle işakışınızı akışkanlaştırın. Ek olarak yazdığınız metni içeren ve önerilen komut ve değişken isimlerinin listesi de görüntülenir.

Katman araçları

Katman önizleme ve katman şeffaflığı özellikleri sayesinde, en güncel AutoCAD .DWG dosyaların da dahil olmak üzere çizimlerdeki bileşenleri hizalayarak, çalışmanızı daha tutarlı kılabilirsiniz. Katman Durumları iletişim kutusunu kullanarak katmanları mükemmel sırada tutun veya tasarım bileşenlerinin görünümünü yönetmek için bir KatmanDurumu olarak kaydedin. Bunları açın veya kapatın, görünümler arasında geçiş yapın.

Çizim sınırlandırmaları

Geometrik bir şekli belirli şekilde hareket etmeye zorlayarak 2D tasarımlarınızın belirli oran, açı ve boyut gereksinimlerini karşılamasını garantileyen ölçümsel sınırlandırmaları kullanarak ihtiyaç duyduğunuz hassaslığı sağlayın. Ek olarak geometrik sınırlandırmaları kullanarak nesneler arasındaki bağımlılıkları ve ilişkileri kontrol edebilirsiniz.

Yol boyunca desen

Pattern komutlarını kullanarak belirtilen nesneleri bir yol boyunca kopyalayın. Oluşturulan yol, çizgi, polyline, yay, daire, elips veya spline gibi çeşitli şekillerde olabilir, ayrıca hizalama seçenekleri desenin final görünümünü belirler.

Merkez çizgi oluşturma

Çizgi, yay ve polyline segmentlerinin merkez çizgilerini belirtin, hatta merkez çizgileri için uzantıyı konturu tanımlayan şeklin dışına taşırın. Daha da güzeli, merkez çizgileri çin belirli bir LineStyle otomatik olarak atanır.

         
Kırpma seçenekleri GELİŞTİRİLMİŞGelişmiş performans Windows şerit arayüzü Çizim Sekmeleri Yerinde metin düzenleme

Kırpma seçenekleri

Tarama ve katıları, tek renkli veya çok renkli gradyan dolguları dahil şekilleri, işlevsel Trim ve PowerTrim araçlarını kullanarak hızlı ve güvenli şekilde kesin. Bölme işlemi tamamlandıktan sonra, elde edilen tarama ve renk dolguları alt nesne çerçevesi iile ilişkili olmayı sürdürür ve tek bir nesne olarak korunur.

Gelişmiş performans

Windows 10 ve Mac OS High Sierra dahil olmak üzere en yeni işletim sistemlerine göre iyileştirilen yeni sürümle, bilgisayar temelli tasarım yazılımının sağladığı gücü ve kullanıcı arayüzünde sezgisel özellik güncellemelerinin avantajını edinin.

Windows şerit arayüzü

Özelleştirilebilir arayüz* çalışma ortamlarıyla üretkenliğinizi arttırın, tablo, yerinde metin düzenleme gibi ihtiyaç duyduğunuz çeşitli tasarım araçlarını seçmek ve geliştirmek için bağlamsal şerit seçeneklerini kullanın.

Çizim Sekmeleri*

Aynı anda açık ve aktif olan çok sayıda belge arasında anında geçiş yapma olanağı sayesinde CorelCAD Windows sürümüyle organize kalın. Çizim sekmelerini çizim penceresinin üstünde görüntülemek için DrawingTabs komutunu kullanın. Birden fazla çizim penceresini açmanızı, düzenlemenizi, kapatmanızı ve kaydetmenizi sağlayan verimli bir özellik.

Yerinde metin düzenleme

Metinleri hızlıca yerleştirme ve Microsoft Word metinlerini formatlı şekilde yapıştırma yeteneklerini kullanarak metin oluşturun veya düzenleyin. Metin bloklarının font, görünüm ve konumlarını kontrol etmek için ideal.

         
Head-up Görüntüleme Dinamik bloklar Tasarım Kaynakları CAD dosya standardı doğrulaması GELİŞTİRİLMİŞCorelCAD Mobile

Head-up Görüntüleme

Head-up araç çubuğunu kullanarak çeşitli varlıkları seçin ve seçili varlıkları yakınlaştırarak gerekli değişiklikleri yapın. Varlıkları tek bir yerde düzenleme olanağı sayesinde, çizgi stilini ve kalınlığını ayarlayın, katmanları değiştirin, ölçümlendirme varlığı veya Blok oluşturun.

Dinamik bloklar

AutoCAD dinamik bloklarını aktardıktan sonra CorelCAD içinde kendi .DWG dosyanızda blok ayarlarına ve özniteliklerine erişerek değerli zamanınızdan tasarruf edin.

Tasarım Kaynakları

Kapsamlı Design Resources penceresini kullanarak farklı CAD projelerindeki blok, stil, çizim ve resim gibi tasarım bileşenlerine erişebilir ve bunları yönetebilirsiniz.

CAD dosya standardı doğrulaması

CorelCAD™ 2018, bir CAD çiziminin DWS dosyalarında kaydedilenler gibi çizim standartlarına uyup uymadığını kontrol edebilir. Bu doğrulama işlemi, stadartlara uymayan özellikleri algılayıp düzelterek, çiziminizin uyumlu olmasını garantiler.

CorelCAD Mobile

PC ve Mac platformlarını destekleyecek şekilde tasarlanan, CorelCAD'in tablet sürümü olan CorelCAD iOS ve Android ile, hareket halindeyken tasarlayın ve açıklama ekleyin. CorelCAD Mobile, temel işlevlere sahip ücretsiz bir tamamlayıcı uygulama olarak veya tam özellikli ve düzenleme yeteneklerine sahip bir abonelik olarak mevcuttur.

         
Açıklama ve paylaşım PDF ve DGN Altlık fonksiyonalitesi 2D'den 3D'ye geçiş 3D fare desteği 3D tasarımlarını yazdırın

Açıklama ve paylaşım

Benzersiz VoiceNotes aracını kullanarak, doğrudan çiziminize sesli mesajlar, hatırlatıcılar ve talimatlar ekleyin. Çizim öğelerini serbest çizimle işaretleyin. Çizimin belirli bölümlerini maskeleyerek, yorumlardan muaf tutabilirsiniz.

PDF ve DGN Altlık fonksiyonalitesi†

Bir veya birden fazla sayfalı PDF belgelerini veya MicroStation ya da diğer CAD uygulamalarında kaydedilmiş DNG dosyalarını çiziminize altlık olarak aktarın. PDF ve DNG altlıklarının katman görünürlüğünü ve kırmayı (maskeleme alanları) kontrol edin.

2D'den 3D'ye geçiş

2D tasarımlarınızı CorelCAD ile veya CorelDRAW ile hazırlayın. Tasarımları CorelCAD* içine aktarın ve 2D taslakları 3D'ye dönüştürün. 2D çizimden 3D modellemeye geçmek için, 2D varlıklara bir yol boyunca derinlik verin, çevirin veya savurun.

3D fare desteği

3Dconnexion giriş aygıtı* desteğiyle 3D dolaşın. 3D farenin şapkasını hareket ettirerek 2D ve 3D çizimleri döndürün. Tercih edilen dolaşma ayarlarını ve özel komutları 3D fare düğmelerine atayın.

3D tasarımlarını yazdırın

Birden fazla 3D katı nesneyi, 3D baskılar için en çok kullanılan dosya formatı olan .STL (Stereolithography) olarak kaydedin. 3D yazıcılara doğrudan bağlantı veya üçüncü parti 3D baskı servislerine çıktı göndermek için .STL desteğini kullanarak 3D prototipler bastırın.

         
CorelDRAW dosyalarını açma CorelDRAW ve Corel DESIGNER programlarına aktarma Transfer Asistanı Kolay dosya paylaşımı CBS dosyalarıyla çalışın

CorelDRAW dosyalarını açma

CorelDRAW (CDR) ve Corel DESIGNER (DES) dosyalarını kolaylıkla CorelCAD* Windows sürümüne alarak, bir yerleşim sayfasındaki sunumla birlikte model uzayı nesnesi olarak kullanın. CorelDRAW programında hazırlanan taslakları CorelCAD Windows sürümünde gelişmiş 2D ve 3D modelleme için içe almak için, çok sayfalı CDR/DES dosyalarıyla çalışabilirsiniz.

CorelDRAW ve Corel DESIGNER programlarına aktarma

Windows sisteminde çalışmanızı yeniden kullanımı sağlamak için .CDR ve .DES* formatında kaydederek CorelDRAW ile sunuma dönüştürün veya teknik dokümantasyonda kullanmak için Corel DESIGNER programına aktarın.

Transfer Asistanı

CAD yazılımın önceki sürümlerindeki profil, tercihler, dosya konumları ve arayüz özelleştirmeleri gibi özel ayarları aktarın. Yüklemeden sonra CorelCAD 2018 sürümünü ilk başlatışınızda otomatik olarak bir iletişim kutusu ekrana gelir.

Kolay dosya paylaşımı

.PDF, .SVG, .EPS ve .DWF gibi lider formatların desteğiyle, iş arkadaşlarınızla ve müşterilerinizle daha kolay çalışın ve paylaşın.

CBS dosyalarıyla çalışın

ESRI şekil dosyaları (.SHP) desteğiyle, coğrafik bilgi sistemi (GIS) uygulamalarıyla oluşturulan haritaları ve coğrafik modelleri görselleştirin.

         
3D dosyaları iş arkadaşlarınızla ve tedarikçilerinizle paylaşın Yazdırma iletişim kutusu Yazdırma yapılandırmaları Pack & Go komutu Otomasyon desteği

3D dosyaları iş arkadaşlarınızla ve tedarikçilerinizle paylaşın

İş arkadaşlarınızla veya 3D üreticilerle paylaşabileceğiniz ACIS modeli dosya formatı (.SAT) desteğiyle 3D modelleri açın ve bu modellerle çalışın.

Yazdırma iletişim kutusu

Kullanıcı deneyimini geliştiren, yeniden tasarlanmış yazdırma iletişim kutusu ile zenginleştirilen fonksiyonalitenin keyfini çıkarın. Yazıcı önizlemesi herhangi bir yazdırma ayarını değiştirdiğinizde otomatik olarak güncelleniyor ve yazdırmadan önce resmin optimize edilmiş önizlemesini görüntülüyor.

Yazdırma yapılandırmaları

Kağıt boyutu, ölçek, yönelim, renk, çizgi kalınlığı ve diğer ayarları kaydederek, başka CAD dosyalarında ve projelerinde kullanın.

Pack & Go komutu**

Geçerli çizimi ve referanslar, resimler, PDF dosyaları, fontlar ve eşleme dosyaları, baskı stilleri ve baskı yapılandırma dosyaları gibi ilişkili dosyaları içeren bir ZIP arşivi veya klasörü oluşturun.

Otomasyon desteği

Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA)* ve LISP desteğiyle, kendi fonksiyonlarınızı, rutinlerinizi ve eklentilerinizi oluşturabilir veya CorelCAD otomasyon arayüzüne yükleyebilirsiniz.

 

*Şerit arayüz, Çizim sekmeleri, CorelDRAW (.CDR) ve Corel DESIGNER (.DES) dosyalarını içe alma/dışa verme, 3Dconnexion giriş aygıtları desteği ve Microsoft VSTA, sadece CorelCAD 2018 Windows sürümü için geçerlidir.

†Lütfen dikkat: PDF/ DGN Underlay, Pack & Go fonksiyonalitesi ve eklenti mağazasına erişim, CorelCAD 2018 Apple Mac App Store'dan alınıp yüklendiğinde geçerli değildir.

 

CorelCAD 2018 ile Hafif CAD uygulamalarının karşılaştırması

Bu tablo, CorelCAD 2018 programındaki çeşitli özellikleri diğer CAD uygulamalarında yer alan temel CAD özellikleriyle karşılaştırıyor.

 

CorelCAD 2018

Basit CAD uygulamaları

Dosya desteği

AutoCAD R2018 .DWG doğal dosya formatını açın


YENİ

Doğal olarak .DWG dosya formatında kaydedin

Eski CAD dosyası (AutoCAD R12 .DWG) desteği

 

DXF (Drawing Exchange File) desteği

Çizim web formatı (DWF) desteği

 

Bozulan dosyaların onarılması

CorelDRAW® (CDR) ve Corel DESIGNER® (DES) açma

 

Desteklenen dosya formatı sayısı - Açma

12*/10

~5

Kullanıcı arayüzü

Hızlı Giriş

Baş üstü araç çubuğu

Şerit kullanıcı arayüzü (UI)

Komut otomatik tamamlama

Klasik menü ve araç çubuğu

Araç matrisi

 

Özellikler paleti (YENİ!) 3D katı özellikleri)


GELİŞTİRİLDİ

Tasarım Kaynakları penceresi

Sağ tuş bağlam menüsü

Endüstri standardı komut dizisi ve kısayollar

Seçenekler iletişim kutusunda arama

 

Görüntüleme ve Seçim araçları

Eş zamanlı Kaydırma ve Yakınlaştırma

3D Fare ile dolaşma

Nesne Kenetleme (ESnap)

Nesne İzleme (ETrack) / dinamik kılavuzlar

Seçim Vurgusu


GELİŞTİRİLDİ

Eşleşen varlıklar seçme komutu

 

Çizim ve Düzenleme

Katmanlar Araç Çubuğu

Katman Durum Yöneticisi

Katman Önizleme aracı

 

Çizgi kalınlıkları (görüntüleme ve yazdırma)

Splines ve Elips patlatma (polyline olarak)

 

Öznitelikleri korurken örnekleri patlatmak (ExplodeBlockX)

 

Helix aracı


YENİ

 

Merkez işareti ve Merkez hattı araçları

Tablo hücrelerinde formüller


YENİ

 

Çizim kısıtlayıcıları  (Parametrik çizim araçları)

QuickModify komutu (tek araçla taşıma, döndürme, kopyalama)


GELİŞTİRİLDİ

 

PowerTrim

 

Tarama, düz renk ve gradyan dolgu düzenleme

Gerçek Renk desteği

Çok dil karakter seti

TrueType Font desteği

Yerinde çok satırlı metin düzenleme

 

Blok tanımlarının ve dış referansların yerinde düzenlemesi

Dinamik blok desteği (ekleme ve yönetme)

CAD dosya standardı doğrulaması

 

Açıklama

Açıklama ölçekleme

Akıllı Boyut aracı

Ölçümlendirme paleti (dinamik ekran üzerinde özellik çubuğu)

 

Ölçümlendirmeleri Bölme ve Birleştirme

 

Multi-Leaders (birden fazla öncü çizgisini tek bir açıklamada birleştirme)


YENİ

 

Kırmızı çizgi ve işaretleme

PDF Altlık

DGN (Microstation CAD dosya formatı) Altlık

Sesli Not

 

Revizyon bulutları

3D görüntüleme ve tasarım

3D model görüntüleme

Projeksiyonlu (İzometrik) görünümler

 

Dinamik Özel Kordinat Sistemleri


YENİ

 

3D yüzey komutları

 

3D katı modelleme

 

Ekranda EntityGrips ve Properties paleti kullanarak 3D katı düzenleme


YENİ

 

Layout araçları

Tablolar

Resim / Refarans / Altlık dikdörtgensel ve çokgensel kırpma

Varlıklar Maskeleme (Wipe out)

Dikdörtgensel olmayan görünüm pencereleri

Yazdırma, plot, layout sayfaları

Çoklu Yerleşim Sayfa Sekmeleri (Çoklu Sayfa Uzayları)

Renk tablosu (CTB) Stil tablosu (STB) desteği

Yazdırma Yapılandırma Yöneticisi

Toplu Yazdırma

Yayınlama/Çıktı

CorelDRAW (.CDR) ve Corel DESIGNER (.DES) olarak kaydedin

 

PDF olarak kaydedin

SVG (Scalable Vector Graphics) olarak kaydedin

 

3D yazdırma için STL olarak kaydedin

 

Yazdırma Tablo Stilleri kullanarak JPEG / PNG kaydetme

Desteklenen dosya formatları - Dışa Verme

18*/16

5 - 10

Ortak çalışma

GIS dosya formatı desteği (ESRI Shape *.shp dosyaları)

 

3D Solid geometri paylaşım dosya formatı (*.sat) desteği

 

Tabloları dışa verme (CSV)


YENİ

 

Özelleştirme

Görsel Menü ve Araç Çubuğu Özelleştirme

Kullanıcı profil yönetimi

 

CUI Menü, CUIX (AutoCAD Şerit kullanıcı arayüzleri) dosya desteği

Kullanıcı ayarlarını önceki sürümlerden alma

Programlama/Otomasyon

LISP (diğer CAD uygulamalarından gelen LISP komutları desteği dahil)

 

COM API

 

Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA) desteği

 

Eklenti Mağazası (corelcadmarket.com)

 

Desteklenen işletim sistemleri

Windows 10

Windows 8.1, Windows 7

Doğal 64-bit uygulaması

Mac OS X (macOS Sierra (10.12) dahil)

macOS High Sierra


YENİ

 

iOS mobil aygıtlarında 2D taslak çizimi


YENİ!**

 

Android mobil aygıtlarında 2D taslak çizimi

 

MSI-temelli ağ dağıtımı

= Özellik var
= Kısıtlı olarak var
= Sadece Windows
= Uygulama Mağazasından ayrıca sayın alınıyor

 

 

Windows:

 • Microsoft Windows 10, Windows 8 veya Windows 7 (32-bit veya 64-bit sürümü)
 • Intel Core 2 Duo veya AMD Athlon x2 Dual-Core işlemci
 • 2 GB RAM (8 GB veya fazlası önerilir)
 • Sabit diskte 500 MB boş alan
 • OpenGL sürüm 1.4 ile 3D Graphics ivmelendirici kartı (OpenGL sürüm 3.2 veya sonrası önerilir)
 • 1280 x 768 ekran çözünürlüğü (1920 x 1080 (Tam HD) önerilir)
 • Fare veya tablet
 • DVD sürücüsü tercihe bağlı (kutu sürümünün yüklenmesi için)
 • Ürünün aktivasyonu ve eklenti mağazasına bağlanmak için İnternet bağlantısı

Mac:

 • Mac OS X v10.10 (Yosemite) veya sonrası (macOS High Sierra dahil)
 • Intel Core 2 Duo işlemci (veya daha iyisi)
 • 2 GB RAM (8 GB önerilir)
 • Sabit diskte 500 MB boş alan
 • OpenGL sürüm 1.4 ile 3D Graphics ivmelendirici kartı (OpenGL sürüm 3.2 veya sonrası önerilir)
 • 1280 x 768 görünüm (1920 x 1080 (Tam HD) önerilir)
 • Fare veya tablet
 • DVD sürücüsü tercihe bağlı (kutu sürümünün yüklenmesi için)
 • Ürünün aktivasyonu ve eklenti mağazasına bağlanmak için İnternet bağlantısı

 

 

 

CorelCAD mobilleşiyor - Yakında piyasada!

Mevcut PC ve Mac platformlarını tamamlayan CorelCAD Mobile ile, tasarımınıza anında erişin ve hareket halindeyken açıklama ekleyin. CorelCAD Mobile, iTunes üzerinden iPad veya iPhone, Google play üzerinden Android tabletleri ve akıllı telefonlar için abonelik olarak sunulmaktadır. Aboneler için uygulama, 2D çizim, düzenleme ve 3D görüntüleme araçları ile gelişmiş ek açıklama yeteneklerinden oluşan eksiksiz bir set içeriyor. Ücretsiz uygulama modunda, 2D ve 3D .DWG görüntüleme, temel ek açıklama araçları, Box, Dropbox ve Google Drive gibi bulut depolama hizmetleriyle bağlantının keyfini zaten çıkarıyorsunuz.

 

CorelCAD Mobile’in çok sayıda faydasını inceleyin

Mobil çizimler

CorelCAD Mobile ile masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda CorelCAD ile oluşturduğunuz dosyaları paylaşın. Erişmek için buluttaki çizimlerinizi senkronize etmek için sadece Box, Dropbox veya Google Drive kullanın ya da çizimleri lokal olarak aygıtınıza aktarın.

Verimli toplantılar

Müşterilerinizle ve iş arkadaşlarınızla kağıt yerine tablet veya akıllı telefon kullanarak istediğiniz yerde iletişime geçin. Ek olarak birçok modern aygıt bir video projektörüne bir USB-HDMI bağlantısı veya ağsız bağlantılarla bağlanabiliyor. Ek olarak CorelCAD Mobile ile bir çizimi düzenleyebilir*, düzenlenen sürümü hemen paylaşabilirsiniz.

Yerinde not ekleme

Ölçümlerin doğrulanması, anahtar verinin revize edilmesi veya metin notların eklenmesi gibi önemli proje detaylarını yerinde ekleyin, değiştirin veya düzenleyin. Benzersiz açıklama özellikleri PictureNote* ve VoiceNote* ile, mobil aygıtınızın fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekebilir veya sesinizi kaydedebilir, çizimde doğru yere yerleştirebilirsiniz.

 

Hızlı düzeltme

CorelCAD Mobile içindeki 150’den fazla çizim ve düzenleme özelliğiyle*, hızlı değişiklik için ihtiyaç duyduğunuz tüm aletleri bulacaksınız. 2D araçlar, dokunma ve yüksek hassasiyete göre optimize edilmiş bir arayüzde çizim oluşturmanızda ve düzenlemenizde* yardımcı olacak.

Fikirleri çizin

Fikirleri, ilham nerede olursa olsun size geldiğinde hemen not alın ve yakalayın. CorelCAD Mobile, mobil aygıtlarınız için geliştirilen doğal bir CorelCAD uzantısıdır. Ek olarak, bilgisayarınızdan tanıdığınız tüm aşina araçları bulacaksınız, sadece birkaç dokunma işlemi dışında eğitim masarfınız olmaz.

 

 

   

Akıllı telefonunuz ve tablet için CorelCAD Mobile edinin

CorelCAD Mobile uygulamanızı iki şekilde kullanabilirsiniz:

 • Android ve iOS için 2D ve 3D görüntüleme, temel ek açıklama ve .DWG dosya paylaşımı sağlayan ÜCRETSİZ "Basit mod" uygulamasını keşfedin.
 • CorelCAD Mobile içinden iTunes ya da Google play üzerinden abonelik satın alarak, 2D çizim ve düzenleme araçları seti ve gelişmiş açıklama özelliklerini ekleyin.
   

 

CorelCAD Mobile’in çok sayıda faydasını inceleyin:

CorelCAD Mobile programının akıllı telefonda avantajları:

 • Herhangi bir yerde düzenleyin*
 • Küçük aygıt boyutunun keyfini çıkarın
 • Çizimleri kontrol etmek için hızlıca erişin
 • Yetenekli not özelliklerini kullanın*

CorelCAD Mobile programının tablette avantajları:

 • Materyalleri daha geniş ekranda görüntüleme
 • Sunumlar için bir görüntüleyiciye dönüştürün
 • CAD dosyaları* oluşturun ve düzenleyin
 • Kağıt ve kalem ihtiyacını yok edin*

*Bu özellikler, 2D çizim, 2D düzenleme, VoiceNote ve PictureNote gibi gelişmiş açıklama araçları, komut listesi sadece “Tam mod” uygulamalarda kullanılabilir, CorelCAD Mobile uygulaması içinden Google play veya iTunes'tan abonelik satın almanız gerekir.

 

İlgili Resimler

 • background