SATIN AL

CorelCAD 2019 (Windows/Mac)

 • Profesyonel 2D çizim ve 3D tasarım araçları
 • .DWG, .STL, .PDF ve .CDR* için endüstri standardı dosya desteği
 • Verimli proje ortak çalışması ve paylaşımı
 • Tercihe bağlı otomasyon ve özelleştirme

 

DENEME SÜRÜMÜ

 

 

Uzman sonuçlar için ekonomik CAD çözümü

Görsel iletişim uzmanlığınızı, CorelCAD ™ 2019' de bulunan üstün 2D çizim ve 3D tasarım araçlarının hassasiyeti ile geliştirin. Teknik tasarımlardaki detaylı öğeleri çizmek için akıllı, ekonomik çözüm. Doğal .DWG dosyası desteği, Windows ve macOS için optimizasyon ile, bu bilgisayar temelli tasarım yazılımı üretkenliğinizi ve performansını arttırabilirsiniz.

  İnceleme Kılavuzu CorelCAD İçinde e-kitap Eklentiler  

 

2D çizim, 3D tasarım ve 3D yazdırma için CAD yazılımı

 

Kırpma seçenekleri

Hızlı bir şekilde kavramsallaştırın

Tasarım uzmanları için özel olarak geliştirilmiş inanılmaz sağlam tasarım araçları kümesi olan CorelCAD ile kendinizi güçlendirin. Piyasadaki lider bilgisayar destekli tasarım yazılımının yardımıyla kavramsallaştırın, planlayın, taslaklandırın ve düzenleyin. Geniş bir özellik setiyle, 2D çizimleriniz ustalıkla bir araya gelecektir.

 

Kolaylıkla dönüştürün

Zahmetsizce 3D bilgisayar grafikleri tasarlamak için gelişmiş CAD araçları ve özellikleriyle kendinizi silahlandırın. Sadece birkaç tıklamayla 2D tasarımları kolayca üç boyutlu grafiklere dönüştürün. Her zaman şaşırtıcı sonuçlar için spesifikasyon ve proje parametrelerini sağlayan CorelCAD ile hızlı sonuçlar elde edeceğinizden emin olun.

Kırpma seçenekleri

 

Kırpma seçenekleri

Hassas çıktı

Metin, grafik ve dokunsal çıktılar elde etmek için güçlü bir araçla çalışmanızı yükseltin. CorelCAD’in tam özellik seti, neredeyse tüm teknik tasarım görevlerini yöneterek iş arkadaşları, sınıf arkadaşları veya hissedarlarla işbirliğini kolaylaştırır. 3D yazıcılar veya çıkış bağlantısı için .STL desteğiyle 3D yazdırma basitleşiyor.

 

Verimli çalışın

Zamanında, her zaman hassas sonuçlar elde etmek için, projelerinizi CorelCAD ile yakalayın. En yeni AutoCAD, tam doğal .DWG dosya formatı desteğiyle tasarımcılar sorunsuz bir şekilde işbirliği yapabilir. CAD yazılımı, zengin bir deneyim için inanılmaz kişiselleştirme ve otomasyon destek seçeneklerinden yararlanarak her türlü çalışma ortamına uyum sağlar.

Kırpma seçenekleri

 

CorelCAD 2019 Yenilikleri

 1. PolySolid

  Artık çokgensel duvarlar şeklinde 3D katı nesneler çizebilirsiniz.

 2. PushPull

  Extrusion fonksiyonuyla 3D katı cisimleri veya sınırlı alanları sezgisel olarak değiştirin.

 3. ChamferEdges

  3D katı nesnelerin kenarlarına eğim verin, Yüz ve Döngü gibi seçeneklere dokunun.

 4. Katman paleti

  Çizim arayüzünü terk etmeden katman kontrollerine erişmenin keyfini çıkarın.

 5. Seçim vurgulama

  Eski noktalı çizgi stili vurgulama yerine renkli vurgulamayı seçin.

Kırpma seçenekleri

 

*Şerit arayüz, çizim sekmeleri, CorelDRAW (.CDR) ve Corel DESIGNER (.DES) dosyalarını içe alma/dışa verme ve Microsoft VSTA, sadece CorelCAD 2019 Windows sürümü için geçerlidir.

CorelCAD 2019 programını ücretsiz deneyin

DENEME SÜRÜMÜ İNDİR

Kırpma seçenekleri Kırpma seçenekleri

 

Endüstri standardı CAD özelliklerine ekonomik alternatif

CorelCAD 2019’daki yerleşik, sağlam tasarım araçları seti sayesinde, endüstri lideri bu CAD yazılımıyla uzman sonuçlar elde etmek çok kolay.

Üretkenlik 2D Tasarım 3D Modelleme Açıklama & İşbirliği Uyumluluk

Üretkenlik

Endüstri lideri tasarım kaynakları ve özellikleriyle, hiç zaman kaybetmeden profesyonel projeler üretin.

Endüstri standardı CAD özellikleri

CorelCAD tüm tanınmış CAD programlarıyla uyumludur ve kullanıcılar, aşina oldukları komutlar ve araç çubuğu öğeleri sayesinde hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirler.

YENİ! Katman paleti

Çizim arayüzünden çıkmadan katman kontrollerine kolaylıkla erişin.

Videoyu izleyin

YENİ! Katman Birleştirme özelliği

Bir veya daha fazla katmanı bir hedef katmanla birleştirmek için yeni Katman paletinden yararlanın.

Gelişmiş performans

Şerit Kullanıcı Arayüzü* gibi her arayüz için sezgisel güncellemeler ve özelliklerle, en son işletim sistemlerinde, Windows 10 ve macOS Mojave'de hızlandırılmış bir CAD deneyiminin keyfini çıkarın.

Tasarım kaynakları

Çeşitli CAD projeleri için blok, stil, çizim ve resim gibi tasarım bileşenlerine hızla erişin
ve yönetin.

Videoyu izleyin

 

2D Tasarım

CorelCAD size, yeni Özel Bloklardan Akıllı Boyutlu araçlara kadar her şeyi sunuyor.

YENİ! Özel Bloklar

Özel Bloklar ile çizim süresini azaltın; Blokları bir çizime eklerken boyutu ve görünümü hızla değiştiren kuralları ve kısıtlamaları tanımlayın.

MultiLeader ve Smart Dimension araçları

Otomatik olarak ayarlanan notları ve öncü çizgileri yapılandırın. Akıllı Ölçümlendirme araçları, otomatik olarak en doğru ölçüm tipini önerir.

Videoyu izleyin

Çizim sınırlandırmaları

Geometrik şekiller, boyutsal kısıtlamalara ve nesnelerin göreceliliğine uygundur, 2D tasarımlarda kesin oran, açı ve boyut gereksinimleri sağlar.

Videoyu izleyin

Yol boyunca desen

Çizgi, yay ve elips gibi çeşitli şekillerdeki nesneleri yol boyunca çoğaltın.

Videoyu izleyin

Nesne Kenetlemesi ve Tutaçlar

Nesneleri, Kenetlenmeler, Tutaçlar ve Polar Kılavuzlara göre yeniden dağıtın. Bağlam kısayol menüleri, geometrinin etkileşimli olarak düzenlenmesini sağlar.

Videoyu izleyin

3D Modelleme

Gelişmiş teknik araçlar sayesinde profesyonel çıktılar alma kolaylaştırıldı.

YENİ! STL dosyalarını açma

İçerdiği 3D nesneleri eklemek için stereolitografi dosyalarını (* .stl) içe aktarın. Hazır 3D tasarımları içe aldığınızda daha fazla değişiklik yapmak artık mümkün.

GELİŞTİRİLDİ! 3D tasarım ve düzenleme araçları

3D katı temel çizimleri oluşturun, Boolean işlemlerini kullanarak gövdeleri birleştirin, kesişimini alın veya birbirinden çıkarın. Yeni PushPull araçlarıyla 3D katı nesneleri veya sınırlı alanları değiştirin.

Videoyu izleyin

YENİ! PolySolid 3D katı düzenleme ve modelleme araçları

Çokgensel duvarlar şeklinde 3D katı nesneler çizmek için PolySolid kullanın. 3D katı nesnelere bombe eklemek için Face ve Loop seçenekleri olan ChamferEdges aracını kullanın.

2D'den 3D'ye geçiş

CorelCAD ile oluşturduğunuz 2D tasarımlarınızı veya CorelDRAW’dan aktardıklarınızı 3D’ye dönüştürün. 2D çizimden 3D modellemeye geçmek için, 2D varlıklara bir yol boyunca derinlik verin, çevirin veya savurun.

Videoyu izleyin

GELİŞTİRİLDİ! 3D fare desteği

3Dconnexion giriş aygıtları* desteğiyle 3D
dolaşın.

 

Açıklama & İşbirliği

Kaydedilen mesajları, hatırlatıcıları veya talimatları kolaylıkla çizimlerinize ekleyin.

GELİŞTİRİLDİ! Doğal .DWG dosyası desteği

En son AutoCAD .DWG dosya formatı, 2018 .DWG dosyalarını açın, düzenleyin ve kaydedin; böylece iş arkadaşları ve iş ortakları arasında hızlı işbirliği sağlayın.

Tablo desteği

Tablolarınızı Microsoft Excel veya veritabanı uygulamalarında kullanmak için CSV olarak kaydedin. Hücrelere formüller ekleyin ve varolan tabloları ekran üzerinde değiştirin.

Videoyu izleyin

CorelDRAW ve Corel DESIGNER dosya desteği

CAD ve grafik uygulamaları arasında sorunsuz bir iş akışı için, CorelDRAW (.CDR) ve Corel DESIGNER (.DES) dosyalarını CorelCAD*’ e Windows sürümüne kolayca alın ve bu formatlarda kaydedin.

Kolay dosya paylaşımı

.PDF, .SVG, .EPS ve .DWF format desteği, iş arkadaşlarınız ve müşterilerinizle birlikte çalışmayı ve paylaşmayı kolaylaştırır.

Açıklama ve işaretleme

VoiceNotes aracıyla kaydedilen mesajları, hatırlatıcıları ve talimatları çizimlerinize ekleyin. Açıklamalardan muaf tutulacak bölümleri işaretleyin veya maskeleyin.

Videoyu izleyin

Uyumluluk

Platform desteği, baskı özellikleri ve çevre birimleri destekleri, CorelCAD’in göze çarpmasını sağlıyor.

Platform desteği

En son Windows 10 ve macOS Mojave desteğini içeren Windows ve Mac, tercih ettiğiniz platformda yerel bir CAD yazılımı deneyiminin keyfini çıkarın.

3D yazdırma

3D katı nesneleri, 3D baskılar için en çok kullanılan dosya formatı olan .STL formatında kaydedin. 3D yazıcılara doğrudan bağlantı veya üçüncü parti 3D baskı servislerine çıktı göndermek için .STL desteğini kullanarak 3D prototipler bastırın.

3D fare

3Dconnexion giriş aygıtı* desteğiyle 3D dolaşın. 3D farenin şapkasını hareket ettirerek 2D ve 3D çizimleri döndürün. Tercih edilen dolaşma ayarlarını ve özel komutları 3D fare düğmelerine atayın.

AutoCAD özellikleri & dosyaları

En son AutoCAD 2018 .DWG dosya formatındaki dosyaları açın, düzenleyin ve kaydedin; iş arkadaşları, tedarikçiler ve iş ortakları arasında hızlı işbirliğini sağlayın. .DWG dosya desteği ile AutoCAD’de hazırlanan dinamik blokları kolayca ekleyin.

Mobil uygulama

İOS ve Android cihazlar için CorelCAD Mobile ile hareket halindeyken tasarım yapın ve açıklama ekleyin. CorelCAD Mobile, .DWG 2D ve 3D görüntüleme, temel açıklama ve .DWG dosya paylaşım seçenekleriyle, ücretsiz bir uygulama olarak kullanılabilir.

Dosya desteği

CorelCAD Windows sürümü, CorelDRAW (.CDR) ve Corel DESIGNER (.DES) dosyalarını açmayı ve bu formatlarda kaydetmeyi destekler. CorelCAD ayrıca .PDF, .SVG, .EPS, .DWF, .STL, .SAT, .SHP ve .DWS dahil lider formatları destekler.

*Şerit arayüz, Çizim sekmeleri, CorelDRAW (.CDR) ve Corel DESIGNER (.DES) dosyalarını içe alma/dışa verme, 3Dconnexion giriş aygıtları desteği ve Microsoft VSTA, sadece CorelCAD Windows sürümü için geçerlidir.

†Lütfen dikkat: PDF/ DGN Underlay, Pack & Go fonksiyonalitesi ve eklenti mağazasına erişim, CorelCAD 2019 Apple Mac App Store'dan alınıp yüklendiğinde geçerli değildir.

 

 

CorelCAD’in rekabet dünyasında nasıl yükseldiğini görün

Bu tablo, CorelCAD 2019 programındaki çeşitli özellikleri diğer 2D CAD yazılımlarında yer alan temel CAD özellikleriyle karşılaştırıyor.

 

CorelCAD 2019

Rakip 2D CAD yazılımı

Dosya desteği

 

 

AutoCAD 2018 .DWG dosya formatı (en son sürüm) desteği


YENİ

Doğal olarak .DWG dosya formatında kaydedin


GELİŞTİRİLDİ

Eski CAD dosyası (AutoCAD R12 .DWG) desteği

 

DXF (Drawing Exchange File) desteği

STL Dosyalarını Açma


YENİ

 

Çizim web formatı (DWF) desteği

 

Bozulan dosyaların onarılması


GELİŞTİRİLDİ

CorelDRAW® (CDR) ve Corel DESIGNER® (DES) açma

 

Desteklenen dosya formatı sayısı - Açma

12*/10

~5

Kullanıcı arayüzü

 

 

Hızlı Giriş

Katman Paleti


YENİ

Baş üstü araç çubuğu

Şerit kullanıcı arayüzü (UI)

Komut otomatik tamamlama

Klasik menü ve araç çubuğu

Araç matrisi

 

Özellikler paleti (YENİ! 3D katı özellikleri)

Tasarım Kaynakları penceresi


GELİŞTİRİLDİ

Sağ tuş bağlam menüsü


GELİŞTİRİLDİ

Endüstri standardı komut dizisi ve kısayollar

Seçenekler iletişim kutusunda arama

 

Görüntüleme ve Seçim araçları

 

 

Eş zamanlı Kaydırma ve Yakınlaştırma

3D Fare ile dolaşma

Nesne Kenetleme (ESnap)

Nesne İzleme (ETrack) / dinamik kılavuzlar

Seçim Vurgusu


YENİ

Eşleşen varlıklar seçme komutu

 

Çizim ve Düzenleme

 

 

Katman Önizleme aracı

 

Katman Birleştirme özelliği


YENİ

 

Çizgi kalınlıkları (görüntüleme ve yazdırma)

Öznitelikleri korurken örnekleri patlatmak (ExplodeBlockX)

 

Helix aracı

 

Merkez işareti ve Merkez hattı araçları

Tablo hücrelerinde formüller

 

Çizim kısıtlayıcıları  (Parametrik çizim araçları)

QuickModify komutu (tek araçla taşıma, döndürme, kopyalama)

 

PowerTrim

 

Tarama, düz renk ve gradyan dolgu düzenleme

Gerçek Renk desteği

Çok dil karakter seti

TrueType Font desteği

Yerinde çok satırlı metin düzenleme

 

Özel Bloklar


YENİ

 

Dinamik blok desteği (ekleme ve yönetme)

CAD dosya standardı doğrulaması

 

Açıklama

 

 

Açıklama ölçekleme

Akıllı Boyut aracı

Ölçümlendirme paleti (dinamik ekran üzerinde özellik çubuğu)

 

Ölçümlendirmeleri Bölme ve Birleştirme

 

Multi-Leaders (birden fazla öncü çizgisini tek bir açıklamada birleştirme)

 

PDF Altlık

DGN (Microstation CAD dosya formatı) Altlık

Sesli Not

 

Revizyon bulutları

3D görüntüleme ve tasarım

 

 

3D model görüntüleme


GELİŞTİRİLDİ

Projeksiyonlu (İzometrik) görünümler

 

Dinamik Özel Kordinat Sistemleri

 

3D yüzey komutları

 

PolySolid çizim


YENİ

 

3D katı modelleme

 

PushPull 3D Object Modifier


YENİ

 

FilletEdges Rounding Seçeneği


GELİŞTİRİLDİ

 

Ekranda EntityGrips ve Properties paleti kullanarak 3D katı düzenleme

 

ChamferEdges


YENİ

 

Layout araçları

 

 

Tablolar

Resim / Refarans / Altlık dikdörtgensel ve çokgensel kırpma

Varlıklar Maskeleme (Wipe out)

Dikdörtgensel olmayan görünüm pencereleri

Yazdırma, plot, layout sayfaları

 

 

Çoklu Yerleşim Sayfa Sekmeleri (Çoklu Sayfa Uzayları)

Renk tablosu (CTB) Stil tablosu (STB) desteği

Yazdırma Yapılandırma Yöneticisi

Toplu Yazdırma

Yayınlama/Çıktı

 

 

CorelDRAW (.CDR) ve Corel DESIGNER (.DES) olarak kaydedin

 

PDF olarak kaydetme

SVG (Scalable Vector Graphics) olarak kaydedin

 

3D yazdırma için STL olarak kaydedin

 

Desteklenen dosya formatları - Dışa Verme

18*/16

5 - 10

Ortak çalışma

 

 

GIS dosya formatı desteği (ESRI Shape *.shp dosyaları)

 

3D Solid geometri paylaşım dosya formatı (*.sat) desteği

 

Tabloları dışa verme (CSV)

 

Özelleştirme

 

 

Görsel Menü ve Araç Çubuğu Özelleştirme

Kullanıcı profil yönetimi

 

CUI Menü, CUIX (AutoCAD Şerit kullanıcı arayüzleri) dosya desteği

Programlama/Otomasyon

 

 

LISP (diğer CAD uygulamalarından gelen LISP komutları desteği dahil)

 

COM API

 

Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA) desteği


GELİŞTİRİLDİ*

 

Eklenti Mağazası (corelcadmarket.com)

 

Desteklenen işletim sistemleri

 

 

Windows 10

Windows 8.1, Windows 7

Doğal 64-bit uygulaması

macOS (macOS Mojave (10.14) dahil)

iOS mobil aygıtlarında 2D taslak çizimi

 

Android mobil aygıtlarında 2D taslak çizimi

 

= Özellik var

= kısıtlı varlık/destek

= Sadece Windows

= Uygulama Mağazasından ayrıca sayın alınıyor

 

Windows sürümü

 • Microsoft Windows 10, 8.1 veya Windows 7 (32-bit veya 64-bit sürümleri), en son güncellemeler ve düzeltmelerle birlikte
 • Intel Core 2 Duo veya AMD Athlon x2 Dual-Core işlemci
 • 2 GB RAM (8 GB veya fazlası önerilir)
 • Sabit diskte 500 MB boş alan
 • OpenGL sürüm 1.4 ile 3D Graphics ivmelendirici kartı (OpenGL sürüm 3.2 veya sonrası önerilir)
 • 1280 x 768 ekran çözünürlüğü (1920 x 1080 (Tam HD) önerilir)
 • Fare veya tablet
 • DVD sürücüsü tercihe bağlı (kutu sürümünün yüklenmesi için)
 • Ürünün aktivasyonu ve eklenti mağazasına bağlanmak için İnternet bağlantısı

*CorelCAD 2019, Windows 10, sürüm 1803, 1809 ve yaşam süresi içindeki sonraki sürümleri destekler.

Mac sürümü

 • macOS Sierra (10.12) veya sonrası (macOS Mojave (10.14) dahil)
 • Intel Core 2 Duo işlemci (veya daha iyisi)
 • 2 GB RAM (8 GB önerilir)
 • Sabit diskte 500 MB boş alan
 • OpenGL sürüm 1.4 ile 3D Graphics ivmelendirici kartı (OpenGL sürüm 3.2 veya sonrası önerilir)
 • 1280 x 768 görünüm (1920 x 1080 (Tam HD) önerilir)
 • Fare veya tablet
 • DVD sürücüsü tercihe bağlı (kutu sürümünün yüklenmesi için)
 • Ürünün aktivasyonu ve eklenti mağazasına bağlanmak için İnternet bağlantısı

 

CorelCAD mobilleşiyor!

iTunes üzerinden iPad veya iPhone, Google play üzerinden Android tabletleri ve akıllı telefonlar için abonelik olarak sunulan CorelCAD Mobile uygulamasıyla, tasarıma hızlıca erişin ve hareket halindeyken yorumlar ekleyin. Aboneler için uygulama, 2D çizim, düzenleme ve 3D görüntüleme araçları ile gelişmiş ek açıklama yeteneklerinden oluşan eksiksiz bir set içeriyor. Ücretsiz uygulama modunda, 2D ve 3D .DWG görüntüleme, temel ek açıklama araçları, Box, Dropbox ve Google Drive gibi bulut depolama hizmetleriyle bağlantının keyfini zaten çıkarıyorsunuz.

Kırpma seçenekleri Kırpma seçenekleri

CorelCAD Mobile’in çok sayıda faydasını inceleyin

Mobil çizimler

CorelCAD Mobile ile masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda CorelCAD ile oluşturduğunuz dosyaları paylaşın. Erişmek için buluttaki çizimlerinizi senkronize etmek için sadece Box, Dropbox veya Google Drive kullanın ya da çizimleri lokal olarak aygıtınıza aktarın.

Verimli toplantılar

Müşterilerinizle ve iş arkadaşlarınızla kağıt yerine tablet veya akıllı telefon kullanarak istediğiniz yerde iletişime geçin. Ayrıca birçok modern aygıt bir video projektörüne bir USB-HDMI bağlantısı veya ağsız bağlantılarla bağlanabiliyor. Ek olarak CorelCAD Mobile ile bir çizimi düzenleyebilir*, düzenlenen sürümü hemen paylaşabilirsiniz.

Yerinde not ekleme

Ölçümlerin doğrulanması, anahtar verinin revize edilmesi veya metin notların eklenmesi gibi önemli proje detaylarını yerinde ekleyin, değiştirin veya düzenleyin. Benzersiz açıklama özellikleri PictureNote* ve VoiceNote* ile, mobil aygıtınızın fotoğraf makinesi ile fotoğraf çekebilir veya sesinizi kaydedebilir, çizimde doğru yere yerleştirebilirsiniz.

 

Hızlı düzeltme

CorelCAD Mobile içindeki 150’den fazla çizim ve düzenleme özelliğiyle*, hızlı değişiklik için ihtiyaç duyduğunuz tüm aletleri bulacaksınız. 2D araçlar, dokunma ve yüksek hassasiyete göre optimize edilmiş bir arayüzde çizim oluşturmanızda ve düzenlemenizde* yardımcı olacak.

Fikirleri çizin

İlham aldığınız anda fikirleri ortaya çıkarın veya yakalayın. CorelCAD Mobile, mobil aygıtlarınız için geliştirilen doğal bir CorelCAD uzantısıdır. Ek olarak, bilgisayarınızdan tanıdığınız tüm aşina araçları bulacaksınız, sadece birkaç dokunma işlemi dışında eğitim masarfınız olmaz.

 

Akıllı telefonunuz ve tablet için CorelCAD Mobile edinin

CorelCAD Mobile uygulamanızı iki şekilde kullanabilirsiniz:

 • Android ve iOS için 2D ve 3D görüntüleme, temel ek açıklama ve .DWG dosya paylaşımı sağlayan ÜCRETSİZ "Basit mod" uygulamasını keşfedin.
 • CorelCAD Mobile içinden iTunes ya da Google play üzerinden abonelik satın alarak, 2D çizim, düzenleme araçları, gelişmiş yorum ekleme ve PDF çıktı özelliklerini ekleyin.

CorelCAD Mobile’in çok sayıda faydasını inceleyin:

CorelCAD Mobile programının akıllı telefonda avantajları: CorelCAD Mobile programının tablette avantajları:
 • Herhangi bir yerde düzenleyin*
 • Küçük aygıt boyutunun keyfini çıkarın
 • Çizimleri kontrol etmek için hızlıca erişin
 • Yetenekli not özelliklerini kullanın*
 • Materyalleri daha geniş ekranda görüntüleme
 • Sunumlar için bir görüntüleyiciye dönüştürün
 • CAD dosyaları* oluşturun ve düzenleyin
 • Kağıt ve kalem ihtiyacını yok edin*

*Bu özellikler, 2D çizim, 2D düzenleme, VoiceNote ve PictureNote gibi gelişmiş açıklama araçları, komut listesi sadece “Tam mod” uygulamalarda kullanılabilir, CorelCAD Mobile uygulaması içinden Google play veya iTunes'tan abonelik satın almanız gerekir.

 

İlgili Resimler

 • CorelCAD 2019 Background