ABBYY Eğitim Videoları

ABBYY FineReader 12

Aktivasyon İadesi

Bilgisayarınızı formatlayacaksanız, FineReader programını aynı veya farklı bir bilgisayara yeniden yükleyecekseniz, öncelikle yüklü olan FineReader programının aktivasyonunu iade ederek, sonrasında aktivasyon sorunu yaşamanın önünü alabilirsiniz.

FineReader arayüz dilini değiştirme

FineReader yüklenirken arayüz dili, Windows diline göre otomatik olarak seçilir. Arayüz dilini FineReader içinden değiştirebilirsiniz.

Taranan belgeyi düzenlenebilir MS Word metnine dönüştürme

Belgeyi tarayarak veya fotoğrafını çekerek bilgisayara aktardığınızda işiniz bitmiyor. Bu belgeler, aslında tıpkı bir fotoğraf gibidir, görüntülemek dışında kullanamazsınız. FineReader'dan geçirerek düzenlenebilir ve arama yapılabilir metne dönüştürebilirsiniz.

Taranan belgeden metin alıntılama

Tarayarak veya fotoğrafını çekerek bilgisayara aktardığınız belgenin tümüne değil de sadece bir kısmına ihtiyacınız varsa, birkaç saniyede halledebilirsiniz.

Silik belgeleri dönüşüm öncesi geliştirme

Faks gibi silik, kolay okunmayan belgeleri dönüştürürken FineReader bazı karakterleri doğru tanıyamayabilir. Bu belgeleri FineReader içinde düzelterek doğruluk oranını arttırabilirsiniz.

Metni doğrulama

FineReader ile dönüştürdüğünüz belgede bazı karakterler doğru çevrilemediyse, FineReader içinde kolaylıkla düzeltebilirsiniz.

Belge fotoğrafını dönüştürme

FineReader 12 için belgenin taranması veya fotoğrafının çekilmesi arasında çoğunlukla fark yoktur. Fotoğraftan kaynaklanan sorunların büyük bir kısmını otomatik olarak düzeltir.

ABBYY FineReader 12 ile imzalanmış sözleşmenizi kontrol edin

Sözleşmeyi MS Word dosyası olarak hazırladınız ve müşterinize gönderdiniz. O da imzalayarak kağıt olarak geri gönderdi diyelim. Sözleşmede imzalamadan önce herhangi bir değişiklik yapılıp yapılmadığını, FineReader programını da kullanarak otomatik olarak inceleyebilirsiniz.