SATIN AL

ABBYY FlexiCapture 12

İş proseslerinize zeka katın: yapısız veya yapılı belgelerden kullanışlı veriyi hızlı şekilde alın

 

DEMO TALEP EDİN

 

 

 

ABBYY FlexiCapture, daha iyi performans, doküman iş akışı süreci şeffaflığı ve iş yükü öngörülebilirliği için, gelen resim, e-posta ve belge akışlarından kritik verileri akıllıca ayıklayarak karar vericilere sunan, oldukça doğru, ölçeklenebilir bir veri işleme ve belge yakalama çözümüdür.

 

Daha Hızlı Kazanç, Daha Düşük İşletme Maliyetleri

Birden fazla kanaldan birçok formatta gelen tüm veriler, otomatik olarak işlenir, sınıflandırılır ve dağıtılır.

İşlemler, Kararlar ve İşlemlere Dair Bilgiler

İki kat daha kısa veri işleme döngüsü ve üst düzey doğrulukla, son tarihleri karşılayın, buna göre düşünün ve hareket edin.

Kontrol, Tahmin edilebilirlik ve Uygunluk

Platformda yerleşik denetleme, raporlama ve kontrol paneli araçları bulunur, dağıtılmış belge işleme için araçlar sağlanır.

 

ÜRÜNÜ BROŞÜRÜ

Dijital Dönüşümde Akıllı Yakalamanın Değeri

Makine öğrenme kabiliyetinde bilişsel teknolojilerle akıllı yakalanmanın, İş İşlemlerinin Dijital Dönüşümünü nasıl hızlandırdığı konusunda bilgi almak için bu ürün broşürünü indirin

BROŞÜRÜ İNDİR

 

 

Kilit yeni özellikler

Birçok Kaynaktan Gelen Veriyi Ayırma

Format, hacim veya kanal ne olursa olsun, gelen tüm belgeler yerinde yakalanır. Elden ele geçirme ve yeniden gönderme artık gerekli değil.

Çok Düzeyli Belge Sınıflandırması

Yakalanan belgeler, sayfa tasarımları ve içerikleri temel alınarak, otomatik olarak sınıflandırmaya tabi tutulur. Artık elle sıralama ve etiketleme gerekmiyor.

Veri Doğrulama ve Kontrolü

İşle ilgili kritik veriler bir kez yakalandıktan sonra, doğruluk ve uyumluluk açısından otomatik olarak doğrulanır. Ek otomatik kontroller, dolandırıcılık işlemlerini önlemeye yardımcı olur.

Veriler ve Süreçlerde Görünürlük

Temel parametreler için izleme araçları ve raporları - kaynaklar, performans ve doğruluk - sürecin şeffaflığını ve öngörülebilirliğini sağlar.

 

İş Akışıyla Sıkı Entegrasyon

ABBYY FlexiCapture, kurumsal bilgi sistemlerine (CRM, ERP, EDMS ve muhasebe sistemleri) sorunsuzca eklentilenir ve zengin bilgi işlem süreçlerini daha akıllı yapar. Karmaşık projeleri daha hızlı yürütmek ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılamak için hazır bir dizi bağlantı arasından seçim yapın.

 

Oracle SAP LaserFiche

 

DİĞER İŞORTAĞI ÇÖZÜMLERİ >

 

 

Müşteri Öyküleri

e-docs UK, son zamanlarda ABBYY'nin belge yakalama yazılımı yardımıyla, NFT Dağıtımının Teslimat Bilgilendirmesini otomatikleştirdi. Banque Populaire de l’Ouest farklı kanallardan gelen kredi başvurularını dijitalleştiriyor ve otomatik olarak sınıflandırıyor. PepsiCo, SAP için fatura verisi işleme ve kredi veri girişinin elle girmenin yol açtığı zaman ve emek kaybını ortadan kaldırmak için bir veri yakalama çözümü aramaya başladı.

 

DAHA FAZLA MÜŞTERİ ÖYKÜSÜ >

 

 

 

TEKNOLOJİ LİDERLİĞİ

Akıllı Yakalama

Yeni FlexiCapture platformu, makine öğrenimi ve doğal dil işleme özelliklerini geliştirerek, çözüm performansı ve zaman-değer kazancı üzerindeki etkisini artırıyor. Evrensel kurumsal belge yakalama platformu, kuruluşların müşteri talepleri, anketler ve işlemler gibi gelen müşteri iletişim araçlarında ve operasyonel süreçlerdeki kritik verilerin, otomatik olarak sınıflandırılmasını, ayrılmasını, doğrulanmasını ve yönlendirilmesini sağlar. Bir dizi otomatik makine öğrenme tekniğini kullanan yeni nesil platform, kurumsal yakalama yazılımı segmentiyle ilgili uzun süredir devam eden karmaşıklığı basitleştiren veri yakalama ve işleme manzarasını yeniden tanımlıyor.

Otomatik Öğrenme

Yeni otomatik öğrenme özellikleri üretim sürenizi hızlandırmaya ve devam eden sistem bakım maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur. Teknoloji, kullanıcının sistemi esnek veya düzensiz tasarımdaki belgeleri işlemek üzere eğitmesini sağlarken, yönetici otomatik öğrenme sonuçlarını düzenlemek, ince ayar yapmak veya atmak için tam denetimi elinde tutuyor. Sistem, kullanıcılardan gelen geribildirimleri temel alarak ABBYY'nin gelişmiş makine öğrenme ve NLP (Doğal Dil İşleme) aracılığıyla öğrenerek ve kendisini geliştirerek, sistem desteği ve bakım masraflarını da büyük ölçüde azaltacaktır.

Gelişmiş Belge Sınıflandırması

Gelen iletişim öğeleri, biçimine ve içeriğine göre sınıflandırılarak, bilgi tabanlı süreçleri optimize etme konusunda kuruluşunuz desteklenir. Her gelen belge türünü algılar, daha hızlı tepki sürelerine ve anında karar vermeye götüren mantıksal bir form uygular. Belge sınıflandırma teknolojisi, derin öğrenmenin (Dönüşümsel Sinir Ağları) avantajlarını kullanarak, belgelerin görünüm veya desen ve metin öğelerinin istatistiksel ve semantik metin analizine göre sınıflandırmayla görüntü sınıflandırması sağlar. ABBYY FlexiCapture, kullanıcıların bu teknolojilerin herhangi birini ayrı ayrı kullanmalarına veya eş zamanlı olarak yararlanmaları için olanak tanır.

 

KURUMSAL DÜZEYLERE HAZIR

Ölçeneklebilir ve Gelişmiş Performans

FlexiCapture hem yüksek hacimli hem de hızlı belge işleme senaryolarını desteklemek üzere, dağıtılarak dikey ve yatay ölçeklendirilebilir. İster günde 1 milyondan fazla belge veya dakikada 1000 sayfa işlemek zorunda olun, FlexiCapture mimarisi işlem gereksinimlerini karşılamak için ölçeklenebilir. Çoklu sunucu kurulumlarını, dağıtılmış altyapıyı ve operatörleri merkezi yapılandırma ve yönetim yoluyla denetleyebilirsiniz.

Hizmet Düzeyi Sözleşme Desteği

SLA izleme, işletmenin işleyişinin temel taşıdır. Sistemlerinizin en iyi sonucu ve performansı sunduğundan emin olmak için, yeni SLA İzleme özelliğiyle izleme ve analiz gerçekleştirin. Belge işleme aşamaları için önceliği belirleyin ve gereken zaman ölçeğinde hızlandırmak için sıradaki belgelerin sırasını değiştirin. Veri işleme ve zamanlama gereksinimlerinizi karşılayın, sistemin standart rapor ve gösterge tablolarını sağlandığından emin olun.

Çoklu Kiracılık

Kiracılar için güvenli ve izole edilmiş bir ortam oluşturun, Multi-tenancy özelliğiyle farklı kullanıcılara ortak politikalar uygulayın. Yapılandırmaya daha az zaman ayırmak için, birden fazla çalışma grubundaki verileri koruyacak şekilde güvenli, merkezi yönetim araçları ve ayrı lisanslar kullanın.

Durum Yönetimi

Yeni Case Management özelliğiyle, konut kredisi, sigorta veya finans uygulamaları gibi belirli işlemler, hareketler veya kullanım süreçleri için belge setlerini önceden tanımlayın. Önceden tanımlanmış durum kurallarına göre belge bütünlüğü ve uyumluluğu için, birden fazla sigorta veya konut krdisi dosyasını otomatik olarak kontrol edin.

Tüm Belge Tipleri için Tek Çözüm

FlexiCapture gelişmiş belge analizini kullanarak, kağıt veya dijital belgelerin tam olarak tipini ( elektronik tablolar, görüntüler, logolar vb.) ve farklı alanları, metin okunamaz görünse bile tam olarak algılayabilir. Word, Excel, PDF, eposta gövdeleri, taranan resimler ve diğer dijital belgeler aynı akışta işlenir.

Çok Seviyeli Veri Koruması

Belgelerdeki çeşitli gizli veri alanları, farklı erişim haklarına sahip operatörler tarafından değişim ve doğrulama yapılırken farklı yöntemlerle gizlenebilir. HTTPs, bir kullanıcı ile bir sunucu arasında çift yönlü şifrelemeyle, veri kesme ve saldırılara karşı koruma sağlar.

Gelişmiş İzleme ve Analiz Araçları

Bu araçlar, belge işleme akışını analiz etmenize, iş sürecinizin sürekliliğini sağlamanıza, performansı ayarlamak ve darboğazları ortadan kaldırmak için kaynakları veya paketleri optimize etmenize ve öncelikleri belirlemenize yardımcı olur.

Yumuşak Entegrasyon

FlexiCapture'nın sağlam API'leri ve aşamalı komut dosyaları, SAP, Oracle, Microsoft, Laserfiche ve daha pek çok kayıt ve katılım sistemiyle sıkı entegrasyon sağlar.

Mobil Yakalama

Veri girişi için mobil aygıtları ve diğer belge kaynaklarını kullanarak veri kullanılabilirliğini ve işleme hızını artırın. Resim geliştirme araçları, mobilden yüklenen resimlerin yüksek kalitede olmasını sağlar. Onay raporları, resimler yüklendiğinde ve işlendiğinde size bildirir.

Çok Kanallı Veri Girişi

Çok kanallı veri girişi, çok işlevli yazıcılar, ağ tarayıcıları, e-postalar, FTP, web postası veya sıcak klasörler ve mobil cihazlar gibi çeşitli kaynaklardan gelen kağıt ve dijital belgelerin, tek bir akışta işlemenizi sağlar.

SMB İÇİN KULLANILMAYA HAZIR ÇÖZÜMLER

Hızlı Başlangıç

Belgenizi henüz dağıtmadan önce işlemeye başlayın. Sadece rutin belge örneklerini sistemde çalıştırın, sistem benzer belgeleri nasıl sınıflandırılacağını ve verileri nasıl ayıracağını otomatik olarak öğrenecektir.

Tarayıcılar Arası Destek

FlexiCapture HTML5 web-istasyonları, Chrome, Firefox, Safari, IE, Opera ve diğer tarayıcıları destekler. Kürsel şirketler, iş istasyonlarının yerel, uzak veya web tabanlı olmasına bakılmaksızın, duyarlı Web arabirimi aracılığıyla uzak konumlardaki ilgili iş süreçlerini dağıtabilir ve yönetebilir.

Önceden Paketlenmiş Çözümler

Önceden tanımlanmış ayırma kuralları ve fatura yakalama mantığı, önceki özelleştirme ve geliştirme yatırımlarını kaldırır, en iyi uygulama için standartlaştırılmış kurallar temel FlexiCapture platform ve modüllerine gömülmüştür. Kullanıma hazır iş uygulamaları şimdi öncekine göre mümkün olduğunca erken kurulabilir.

Belge Sınıflandırma Otomasyonu

Belge sınıflandırma teknolojisi, belgeleri farklı türlerde (örneğin, ehliyet, banka dekontu, vergi formu, sözleşme, fatura vb.) ve varyasyonlara (örneğin, farklı tedarikçilerin faturaları) göre sınıflandırmaya izin verir. Gelen belgelerin otomatik olarak sıralanmasını ve önceden tanımlanmış hedefe yönlendirilmesini sağlar. FlexiCapture, üst düzey doğrudan işleme performansı ve azaltılmış elle incelemeyi sağlamak için, hiyerarşik bir sistemle birleştirilebilen resim, metin veya kural tabanlı sınıflandırma yöntemleri sunar.

İŞORTAKLARI İÇİN EN UYGUNU

Evrensel Platform

FlexiCapture Platformu, farklı projelere, işlem senaryolarına ve farklı belge türleri işlemlerine göre kolaylıkla genişletilebilir ve ölçeklenebilir. Diğer iş süreçlerine ve bilgi yönetimi senaryolarına sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir.

Zaman ve Çalışan Optimizasyonu

Basit projeleri otomatik öğrenme özelliği, sistem entegratörlerinin ve değer katan bayilerin, kaynak yoğun görevlere, karmaşık senaryolara ve karmaşık düzenlere daha fazla odaklanmasını sağlar.

Esnek Özelleştirme

FlexiCapture Web API ve özelleştirme komut dosyaları, özel çözümlerin geliştirilmesini, belirli iş senaryolarının desteklemesini ve kurumsal iş akışlarına kolaylıkla entegrasyonu sağlar. Özelleştirilmiş iş süreçleri veya özel işlem aşamalarının gereksinimlerini karşılarlar, belirli müşteri görevlerini artırmak için yönlendirilirler.

FlexiCapture Cloud

Platform, HTML5 Web tabanlı, duyarlı bir arayüz kullanarak, FlexiCapture Cloud aracılığıyla herhangi bir bulut ve tarayıcı tabanlı arka uç işletme yazılımına, akıllı veri yakalama olanağı sağlayabilir. Donanım bakım ve kurulum maliyetlerini ortadan kaldırırken iş süreçlerine daha fazla esneklik sağlar.

 

 

ABBYY FlexiCapture, yapılandırılmamış ve yapılandırılmış belgelerdeki kritik verileri akıllıca yakalayan, sınıflandıran ve doğru alıcılara aktaran, son derece doğru ve ölçeklenebilir bir belge iş akışı platformudur.

İÇE ALMA

Daha Fazlası

SINIFLANDIRMA

Daha Fazlası

TANIMA

Daha Fazlası

VERİ AYIRMA

Daha Fazlası

DOĞRULAMA

Daha Fazlası

DIŞA VERME

Daha Fazlası

İZLEME

Daha Fazlası

 

OTOMATİK BELGE GİRİŞİ

ABBYY FlexiCapture, resim formatları, e-posta ekleri ve ileti gövdeleri de dahil olmak üzere her tür ofis belgesini tek bir akış halinde otomatik olarak işler: TXT, EML, XLSX, VSD, HTML, DOCX, XLS, VSDX, DOC, PPTX, HTM, PPT ve RTF.

Dijital kaynaklı ofis belgeleri şunlarla işlenebilir:

Microsoft Office yüklüyse, ayarlarda kullanımına izin verilir ve geçerli bir kullanıcı adı ve parola sağlanmalıdır

LibreOffice yüklüyse ve kullanımda ayarlara izin verilirse

bunların hiçbiri kullanılamıyorsa dahili dönüştürücü

 

 

OTOMATİK BELGE SINIFLANDIRMASI

Sinir tabanlı otomatik belge sınıflandırma teknolojisi, belgelerin türlerine (örneğin, sürücü belgesi, banka dekontu, vergi formu, sözleşme, fatura vb.) ve özel alt kategorilere (örneğin, satıcı A'dan gelen faturalar, satıcı B'den gelen faturalar vb.) göre sıralama yapılmasını sağlar.

Kolayca öğrenir, otomatik sınıflandırma sağlar - sadece bir örnek belge seti (her türünün en az 10 belgesi) sağlamanız ve kümedeki her belge için referans sınıfları belirtmeniz yeterlidir. Sadece bir belge türünü tanımlamakla kalmaz aynı zamanda daha fazla içerik işleme için doğru bir Belge Tanımı seçer.

Birçok gerçek hayat senaryosu için, hassasiyet / geri çağırma oranı kolayca ayarlanabilir: basitçe çağırma veya hassaslığa öncelik verin veya "dengeli" modunu kullanın.

 

 

TANIMA

Tanıma aşamasında, belge görüntüleri çok sayfalı belgeler veya Belge Setleri içine toplanır, gözetimsiz bir modda otomatik olarak içeriği ve verileri akıllıca çıkarılır ve onaylanır.

Otomatik Birleştirme: Sayfalardan Çok Sayfalı Belgeler Oluşturma

Bu işlem ayırıcılar kullanılarak (ör. iki belge arasında bir boş kağıt koyarak), sayfa sayıcıyla veya otomatik olarak tanımlayan ABBYY sinir tabanlı sınıflandırma algoritmalarının yardımıyla yapılabilir

 

Belge Setleri

ABBYY FlexiCapture, ilgili belgelerin tümünün tam bir Belge Seti içine doğru bir şekilde yerleştirilmesini sağlamak için tutarlılık kontrolleri yapar. Vaka yönetimi senaryosu için aşağıdakilerin karşılaştırılmasını sağlar:

anahtar alanlar, mühürler, fotoğraflar veya aynı vakadaki ana alanlar görüntülenerek farklı belgelerdeki imzalar

ayıklanan verilere karşı şirketin veritabanlarındaki ilgili verileri

Yüksek hassasiyette OCR/ICR/OMR ve Barkod Tanıma geçişimi

190'dan fazla dilde basılı metin için optik karakter tanıma

110'dan fazla dilde elyazısı için akıllı karakter tanıma

Çeşitli 1D ve 2D barkodların tanınması

Geniş bir onay işareti aralığı için optik işaret tanıma

Otomatik Doğrulama kapsamı

Veritabanıyla karşılaştırma

Dahili doğrulama kurallarıyla uyumluluk

Formatlarla uyumluluk

Veri normalizasyonu

Kullanıcı tanımlı kontroller

 

 

VERİ AYIRMA

ABBYY FlexiCapture, konut kredisi başvuruları, vergi iadeleri, anketler, kredi kartı başvuruları, sözleşmeler, faturalar, müşteri e-postaları ve çok daha fazlası gibi, yapılandırılmış ve yapılandırılmamış çeşitli kağıt veya dijital kaynaklı belge tiplerinden verileri otomatik olarak çıkarır.

 

 

DOĞRULAMA

Verification istasyonu, çıkarılan alanların orijinal belgeyle eşleşip eşleşmediğini kontrol etmeyi sağlar. Alternatif olarak doğrulama, herhangi bir fiziksel konumdan Doğrulama operatörüne kolayca erişilebilen, Web tabanlı Verification Station kullanılarak elle başlatılabilir. Aşağıdaki tekniklerden herhangi bir kullanılabilir:

Grup Doğrulaması

Grup doğrulaması, tek bir Verification penceresinde keşfedilen tüm sürümleri görüntüleyerek, belge yığınındaki benzer kontrol işaretlerini veya basamakları doğrulamaya izin verir.

 

Document Penceresinde Doğrulama

Tanınan veri alanları aynı anda görülebilir ve orijinal belge görüntüsü ile karşılaştırılabilir. Tam tanınamayan karakterler (ör el yazısı veya notlar) alanlara elle yazılabilir.

Üçüncü parti bir sisteme yerleştirilen bir Web Verification Station, tek oturum açma teknolojisi (SAML 2.0 kullanılarak) ile erişmeye izin verir. Kullanıcılar, entegre Web Verification Station'a entegre olmayan istasyonla aynı şekilde etkileşir.

 

Alan Doğrulaması

Alan doğrulama modu, veri alanlarının birer birer veya bir alandaki karakterlerin otomatik olarak kontrol edilmesini sağlar.

 

 

VERİYİ DIŞA VERME

ABBYY FlexiCapture, tanınmış verileri otomatik olarak farklı dosya formatlarına ve daha sonra veritabanlarına, kayıt sistemlerine ve kullanıcı tarafından tanımlanan kurallara uygun diğer hedef noktalara aktarır:

Kurumsal dosya depolama havuzları - SharePoint, Laserfiche, vb.

ODBC uyumlu veritabanları – Oracle, Microsoft SQL Server ve Microsoft Access

ERP ve ECM sistemleri – SAP, Microsoft, IBM ve Sage

Belge setlerini dışa verme

Belge kümesi görüntüleri bir PDF dosyasına dışa aktarılabilir veya bir saklama konumuna yerleştirilebilir, ancak bir dosya veya veritabanı kaydı, belge kümesinin yapısını tanımlamalı ve her belge görüntüsüne bir bağlantı içermelidir.

Belge seti alanları (alt belgelerdeki alanlar dahil) ODBS veritabanlarına ve dosyalara verilebilir. Dışa aktarma işlemi sırasında alt belgelerdeki tüm alanlar kullanılabilir; böylece bir belge bölümünde ve bağlantılı belgelerde, haritalamayı ayarlayabilir ve hassas bilgileri yeniden düzenleyebilirsiniz.

 

 

WEB-TEMELLİ YÖNETİM VE İZLEME KONSOLU

FlexiCapture HTML5 Administration and Monitoring istasyonu, herhangi bir fiziksel konumdayken 7/24 yönetmenize izin veriyor. Çok düzeyli yönetim, kritik başarısızlıklar için bildirim ve kapsamlı raporlar gibi olanaklar sağlıyor. Administration and Monitoring, işlem sürelerinin izlenmesini ve yüklemelerin seçilmesini sağlar. System Administrator, sistemin sağlığını, genel sistemi ve her bir kiracı üretkenliğini izleyebilir ve dolaylı veritabanı taşması hakkında bildirim alabilir.

Alternatif olarak, Microsoft Report Viewer ve Crystal Reports kullanarak raporlar oluşturulabilir:

Microsoft Report Viewer artık varsayılan olarak rapor oluşturma aracı olarak kullanılıyor. ABBYY FlexiCapture 12 ile birlikte yüklenir. Microsoft Report Viewer ile üç standart türde rapor oluşturulur: site üretkenliği, işlem üretkenliği ve genel operatör raporu.

Bir kullanıcının farklı formatlarda özel raporları varsa, dosya uzantısına bağlı olarak doğru yazılım seçilecektir: *.rdl ve *.rdlc dosyaları Microsoft Report Viewer kullanılarak ve diğer dosyalar Crystal Reports ile açılır.

Crystal Reports, ürünle birlikte gönderilmese de, bu ürünü bilgisayarlarına yükleyen kullanıcılar, raporları oluşturmak için onu kullanmaya devam edebilir.

Crystal Reports raporları önizleme penceresi olmadan ve PDF formatında oluşturulur.

 

 

 

Esnek İş Akışı Özelleştirme Yetenekleri

FlexiCapture özellikleriyle, belirli iç veya dış kaynaklı iş senaryolarının gereksinimlerini karşılayan uygulamalar oluşturmak kolaydır. FlexiCapture özelleştirme komut dosyaları ve Web Service API, şirketlerin belirli aşamalı müşterinin ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde işleme aşamalarını ve veri yönlendirmesini özelleştirmelerini sağlar:

 

Üçüncü parti motorları kullanan Belge Görüntüleme yazılımı

Üçüncü parti OCR / ICR motorlarını bağlama ve kullanma

Yeni doğrulama ve dışa aktarma aşamaları ekleme

 

Tarama ve Sınıflandırma

FlexiCapture, Tarama ve Sınıflandırma aşamalarını özelleştirmek için komut dosyası oluşturma olanağı sunar. Bazı projelerin, özel eylemler gerçekleştirmek veya düzenlemeleri izlemek için tarama ve sınıflandırma için ek araçlara sahip olması hayati önem taşımaktadır.

Tanıma ve Ayırma

Bu komut dosyası, üçüncü parti bir OCR / ICR motorunun, belgedeki bir alanın herhangi bir bölgesinin tanımasını sağlar. Tanıma aşaması, belgelerin birleştirilmesi, Belge Setlerini içerir, metin ve veri çıkarımı herhangi bir özel senaryoya göre ayarlanabilir.

Otomatik düzeltme ve Veri Doğrulama

Otomatik düzeltme komut dosyası tanıma sonrası otomatik olarak çalışarak, tanınan alanlardaki verileri otomatik olarak değiştirir veya değiştirir. Veri Doğrulama Komut Dosyaları, veri doğrulama ve normalleştirme için özel algoritmalar tanımlayan kurallar oluşturmak için kullanılabilir (örneğin, sözlükler, tüm koleksiyon veya sadece bir özel sembol kümesi).

Belge Görüntü Geliştirme

Belge Tanımı özelliklerindeki standart birleştirme kurallarının aksine, özel bir komut dosyası, belgeleri, kullanıcı tanımlı kurallara dayalı olarak Belge Kümelerine yerleştirerek belge görüntüsünü geliştirme esnekliğini sağlar, bunlara aşağıdakiler dahildir:

 • tanınan alanlardaki değerleri (sayılar, tarih vb) kontrol etme
 • aynı sete ait farklı belge kombinasyonları için esnek bir işleme sıralaması talebinde bulunmak (ör. AB veya BC veya AD)
 • sayfaları farklı belgelere ayırma.

Doğrulama

Özelleştirilmiş doğrulama işlemi için komut dosyaları, belgeye özgü işlevler üzerinde denetimler ekler, belirli bir proje için yazılımın davranışını değiştirir veya toplu iş, belge veya alan işleme tabi tutulduğunda ortaya çıkan bazı olaylar için otomatik olarak başlatılır.

Dışa Verme Kuralları

İşlenmiş tüm veriler daha fazla veri kullanımı için farklı formatlara aktarılabilir. ECM, CRM ve ERP sistemleri de dahil olmak üzere harici uygulamalara doğrudan veri ve görüntü sunmak için Scriptable Export kullanarak özel dışa aktarma modülleri oluşturun.

Web Service API

Web Service API, dokümanları doğrudan endeksleme, sınıflandırma ve veri çıkarımı için FlexiCapture'a teslim edecek özel uygulamalar veya içe aktarma modülleri geliştirmeyi kolaylaştırır. Harici uygulamalar tarafından yakalanan veriler, HTTP veya HTTPS protokolleri üzerinden FlexiCapture Processing Server'a ulaşır. Komut dosyaları FlexiCapture Web istasyonlarının herhangi bir arka uç sisteme yerleştirilmesini ve özel senaryolar, aşamalar, kullanıcı rolleri ve tasarım (düğmeler, menüler ve araç çubukları) uygulanmasına olanak tanır.

Web Service API fonksiyonalitesi kapsamı:

 

İşlem için toplu belge ekleme

İşleri/belgeleri harici onaylama moduna aktarma

İşe hazır veriyi alma

 

 

FlexiCapture 12 StandAlone Administrator

CPU

2 GHz veya daha hızlı

İşletim sistemi

 • Windows 7 SP1
 • Windows 8.1
 • Windows 10

Not: ABBYY FlexiCapture'ın yerelleştirilmiş bir sürümünü kullanmak için işletim sisteminizin ilgili GUI dilini desteklediğinden emin olun.

RAM

en az 2 GB

Disk alanı

4 GB (yükleme için gereken 2 GB dahil)

Diğer gereksinimler

1. Microsoft .NET Framework 4.5 veya sonrası

Not: Windows 2012R2, .Net Framework 4.5.1 hizmetini zaten içerir ama ASP.NET 4.5 yüklemeniz gerekecektir. .Net Framework sürümünüzü kayıt defterinde arayabilirsiniz. Detaylı işlemler için lütfen Microsoft web sayfasını ziyaret edin.

2. Microsoft Office (sürüm 2007 veya sonrası) veya LibreOffice (sürüm 4.0 veya sonrası)

3. TWAIN, WIA veya ISIS desteği olan bir tarayıcı

FlexiCapture 12 Distributed Administrator

Sunucular

CPU

Application Server: 2 GHz veya daha hızlı, 2 çekirdekli

Diğer sunucular: 2 GHz veya daha hızlı

İşletim sistemi

 • Windows Server 2008 SP2
 • Windows Server 2008 R2 SP1
 • Windows Server 2012
 • Windows Server 2012 R2
 • Windows Server 2016

Not: ABBYY FlexiCapture'ın yerelleştirilmiş bir sürümünü kullanmak için işletim sisteminizin ilgili GUI dilini desteklediğinden emin olun.

RAM

Her bileşen için en az 2 GB

Not: Database Server yüklenirse ek olarak 4 GB RAM gerekiyor.

Disk alanı

 1. Application Server: Yükleme için 500 MB
 2. Processing Server: Yükleme için 400 MB
 3. Licensing Server: Yükleme için 100 MB
 4. SQL Server veritabanı için 2GB
 5. Dosya depolama için ek alan gerekiyor

Web Tarayıcı

(Administration ve Monitoring Console açmak için)

 • Internet Explorer 11

Not: Internet Explorer 11'in doğru şekilde çalıştığından emin olmak için, .NET Framework 4.5'i Application Server yüklü olan bilgisayara yükleyin veya bir uygulama sunucusunun adresini uyumluluk modunda açılan web sitelerinin listesine ekleyin.

 • Mozilla Firefox 50 veya sonrası (32-bit)
 • Google Chrome 55 veya sonrası (32-bit)

Diğer gereksinimler

 1. Sunucunun yüklendiği bilgisayar domaininize bağlı olmalı
 2. 1024×768 çözünürlüklü ekran kartı ve görüntüleme
 3. Internet Information Services 7 veya sonrası
 4. Microsoft .NET Framework 4.5 veya sonrası (Windows 10 kullanıyorsanız 4.6)
 5. Microsoft SQL Server 2008 SP4, 2008 R2 SP3, 2012 SP2, 2014 SP1, 2016
 6. Visual C++ 2015 Redistributable
İş İstasyonları

CPU

2 GHz veya daha hızlı

İşletim sistemi

 • Windows 7 SP1
 • Windows 8.1
 • Windows 10
 • Windows Server 2008 SP2 + Desktop Experience
 • Windows Server 2008 R2 SP1 + Desktop Experience
 • Windows Server 2012 + Desktop Experience
 • Windows Server 2012 R2 + Desktop Experience
 • Windows Server 2016 + Desktop Experience

Not: ABBYY FlexiCapture'ın yerelleştirilmiş bir sürümünü kullanmak için işletim sisteminizin ilgili GUI dilini desteklediğinden emin olun.

RAM

Project Setup Station, Verification Station, Data Verification Station: 2 GB

Processing Station: Her bir CPU çekirdeği için 512 MB, en az 1 GB

Scanning Station: 1 GB

Disk alanı

Scanning Station: 1 GB (yükleme için 200 MB ve taranan resimler için yeterli disk alanı dahil)

Diğer istasyonlar: 4 GB (yükleme için gereken 2 GB dahil)

Diğer gereksinimler

 1. TWAIN, WIA veya ISIS desteği olan bir tarayıcı
 2. 1024×768 çözünürlüklü ekran kartı ve görüntüleme
 3. İstasyonun yüklendiği bilgisayar domaininize bağlı olmalı
 4. Microsoft .NET Framework 4.5 veya sonrası
 5. Microsoft Office (sürüm 2007 veya sonrası) veya LibreOffice (sürüm 4.0 veya sonrası)
HTML 5 Web Stations (yeni)

CPU

1,6 GHz veya daha hızlı

İşletim sistemi

 • Windows 7 SP1
 • Windows 8/8.1
 • Windows 10
 • Windows Server 2008 R2 SP1 + Desktop Experience
 • Windows Server 2012 + Desktop Experience
 • Windows Server 2012 R2 + Desktop Experience
 • Windows Server 2016 + Desktop Experience

Not: ABBYY FlexiCapture'ın yerelleştirilmiş bir sürümünü kullanmak için işletim sisteminizin ilgili GUI dilini desteklediğinden emin olun.

RAM

1 GB

Disk alanı

 • Bir tarayıcı yüklemek için yeterli alan
 • Program işlemi için en az 100 MB
 • Web Scanning Station ve Web capture Station için ABBYY Scanning plugin eklentisi yüklemek için ek 60MB gerekiyor.

Web Tarayıcı

 • Microsoft Internet Explorer 11 Tarayıcı güvenlik ayarları: Internet Explorer orta-yüksek güvenlik düzeyi.

Internet Explorer için detaylı gerekli ayarlar:

 1. ActiveX denetimleri ve eklentileri = Etkinleştir
 2. Çalıştırılması güvenli ActiveX denetimlerini komut dizilerinde kullan = Etkinleştir
 3. Kod parçacıklarına izin ver = Etkinleştir

Not: Internet Explorer 11'in doğru şekilde çalıştığından emin olmak için, .NET Framework 4.5'i Application Server yüklü olan bilgisayara yükleyin veya bir uygulama sunucusunun adresini uyumluluk modunda açılan web sitelerinin listesine ekleyin.

Not: Windows 8 ile gelen Internet Explorer 10 Metro-stili sürümü desteklenmiyor.

 • Mozilla Firefox 50 veya sonrası (32-bit)

Mozilla Firefox için güvenlik ayarları:

 1. Java scripting = Enable
 2. Firefox geçmişi hatırlasın (Seçenekler → Gizlilik)
 • Google Chrome 55 veya sonrası (32-bit)

Google Chrome için güvenlik ayarları:

 1. JavaScript = Allow
 2. all sites plugins = Otomatik çalıştır

Not: Varsayılan olarak tüm eklentiler pasifleştirilmiştir. Bir eklentiyi etkinleştirmek için, tarayıcıda chrome://extensions/ sayfasını açın ve dilediğiniz eklentiyi Etkin olarak işaretleyin.

Diğer gereksinimler

 1. 1024×768 çözünürlüklü ekran kartı ve görüntüleme
 2. Web Scanning Station ve Web Capture Station için:
  1. TWAIN arayüzünü destekleyen bir tarayıcı.
  2. WIA tarayıcılarına istasyondan erişilebilir ama doğru şekilde çalışmayabilirler
 3. ABBYY Scanning plugin (aşağı bakın)
SilverLight Web Stations (önceki sürüm)

CPU

1,6 GHz veya daha hızlı

İşletim sistemi

 • Windows 7 SP1
 • Windows 8/8.1
 • Windows 10
 • Windows Server 2008 R2 SP1 + Desktop Experience
 • Windows Server 2012 + Desktop Experience
 • Windows Server 2012 R2 + Desktop Experience

Not: ABBYY FlexiCapture'ın yerelleştirilmiş bir sürümünü kullanmak için işletim sisteminizin ilgili GUI dilini desteklediğinden emin olun.

RAM

512 MB

Disk alanı

 • Bir tarayıcı ve SilverLight yüklemek için 250 MB
 • Web Scanning Station ve Web capture Station için ABBYY Scanning plugin eklentisi yüklemek için ek 31 MB gerekiyor.

Web Tarayıcı

 • Microsoft Internet Explorer 11

Tarayıcı güvenlik ayarları: Internet Explorer orta-yüksek güvenlik düzeyi. Internet Explorer için detaylı gerekli ayarlar:

 1. ActiveX denetimleri ve eklentileri = Etkinleştir
 2. Çalıştırılması güvenli ActiveX denetimlerini komut dizilerinde kullan = Etkinleştir
 3. Kod parçacıklarına izin ver = Etkinleştir
 4. Dosya İndirme = Etkinleştir (Silverlight yüklemek için)

Not: Internet Explorer 11'in doğru şekilde çalıştığından emin olmak için, .NET Framework 4.5'i Application Server ile bilgisayara yükleyin veya bir uygulama sunucusunun adresini uyumluluk modunda açılan web sitelerinin listesine ekleyin.

Not: Windows 8 ile gelen Internet Explorer 10 Metro-stili sürümü desteklenmiyor.

Not: Internet Explorer 64-bit, sadece Windows 7/2008+ Silverlight 5 yüklüyse desteklenir.

 • Mozilla Firefox 50 veya sonrası (32-bit)

Mozilla Firefox için güvenlik ayarları:

 1. Java scripting = Enable
 2. Firefox geçmişi hatırlasın (Seçenekler → Gizlilik)
 • Google Chrome 40 veya sonrası (32-bit)

Not: Google Chrome 45 veya sonrası Silverlight'ı desteklemez

Google Chrome için güvenlik ayarları:

 1. JavaScript = Allow
 2. all sites plugins = Otomatik çalıştır

Not: Varsayılan olarak tüm eklentiler pasifleştirilmiştir. Bir eklentiyi etkinleştirmek için, tarayıcıda chrome://extensions/ sayfasını açın ve dilediğiniz eklentiyi Etkin olarak işaretleyin.

Diğer gereksinimler

 1. 1024×768 çözünürlüklü ekran kartı ve görüntüleme
 2. Silverlight 5.1.20913 veya sonrası
 3. Not: Microsoft Internet Explorer 11, Silverlight'ı sadece Windows 7 SP1, Windows 8.1 veya Windows 10 sistemlerinde çalışıyorsa destekler.

 4. Web Scanning Station ve Web Capture Station için:
  1. TWAIN arayüzünü destekleyen bir tarayıcı.
  2. WIA tarayıcılarına istasyondan erişilebilir ama doğru şekilde çalışmayabilirler
 5. ABBYY Scanning plugin (aşağı bakın)
ABBYY Scanning Plug-In

Aşağıdaki tabloda ABBYY Scanning plugin uygulamasının çeşitli izinlerle kurulabileceği işletim sistemleri listelenmiştir:

İşletim sistemi

İzinler

UAC

EXE

Windows 7 SP1 Administrator Önerilir
Hayır
Kullanıcı Önerilir
Hayır
Windows Server 2008 R2 SP1 Administrator Önerilir
Hayır
Kullanıcı Önerilir
Hayır
Windows 8.1 Administrator Önerilir
Hayır
Kullanıcı Önerilir
Hayır
Windows Server 2012* Administrator Önerilir
Hayır
Kullanıcı Önerilir
Hayır
Windows Server 2012 R2 Administrator Önerilir
Hayır
Kullanıcı Önerilir
Hayır
Windows 10 Administrator Önerilir
Hayır
Kullanıcı Önerilir
Hayır

Not: ABBYY Scanning plugin uygulamasının Windows Server 2012 üzerine yüklenebilmesi için, Setup.exe dosyasını Yönetici olarak çalıştırın veya registry dosyasında HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\Installer DisableMSI değerini “0” ayarlayarak güvenlik politikasını değiştirin.

ABBYY Scanning plugin uygulamasının yükleme konusunda detaylı bilgi için Web Scanning Station Help veya Web Capture Station Help dosyalarını inceleyin.

Remote Verification Station

CPU

2 GHz veya daha hızlı

İşletim sistemi

 • Windows 7 SP1
 • Windows 8.1
 • Windows 10
 • Windows Server 2008 SP2 + Desktop Experience
 • Windows Server 2008 R2 SP1 + Desktop Experience
 • Windows Server 2012 + Desktop Experience
 • Windows Server 2012 R2 + Desktop Experience
 • Windows Server 2016 + Desktop Experience

Not: ABBYY FlexiCapture'ın yerelleştirilmiş bir sürümünü kullanmak için işletim sisteminizin ilgili GUI dilini desteklediğinden emin olun.

RAM

1 GB

Disk alanı

400 MB

Diğer gereksinimler

 1. 1024×768 çözünürlüklü ekran kartı ve görüntüleme
 2. Microsoft .NET Framework 4.5 veya sonrası
ClickOnce Scanning Station

CPU

2 GHz veya daha hızlı

İşletim sistemi

 • Windows 7 SP1
 • Windows 8.1
 • Windows 10
 • Windows Server 2008 SP2 + Desktop Experience
 • Windows Server 2008 R2 SP1 + Desktop Experience
 • Windows Server 2012 + Desktop Experience
 • Windows Server 2012 R2 + Desktop Experience
 • Windows Server 2016 + Desktop Experience

Not: ABBYY FlexiCapture'ın yerelleştirilmiş bir sürümünü kullanmak için işletim sisteminizin ilgili GUI dilini desteklediğinden emin olun.

RAM

1 GB

Disk alanı

1 GB (yükleme için 90 MB ve taranan resimler için yeterli alan dahil). İndirilebilir dosya boyutu 70 MB

Web Tarayıcı

ClickOnce dağıtımı için:

 • Internet Explorer 11

Not: Internet Explorer 11'in doğru şekilde çalıştığından emin olmak için, .NET Framework 4.5'i Application Server ile bilgisayara yükleyin veya bir uygulama sunucusunun adresini uyumluluk modunda açılan web sitelerinin listesine ekleyin.

Diğer gereksinimler

 1. TWAIN, WIA veya ISIS desteği olan bir tarayıcı
 2. 1024×768 çözünürlüklü ekran kartı ve görüntüleme
 3. Microsoft .NET Framework 4.5 veya sonrası
Sanal Ortamlar

Sistem, bu sanal makinelerle test edildi:

 1. Fiziksel makineleri taklit eden sanal platformlar:
 • VMWare Workstation (herhangi bir sürüm) Hyper-V (herhangi bir sürüm)

Not: Hyper-V sürümü, işletim sisteminin sürümüyle eşleşir. Windows Server 2008 ile Hyper-V 6.0 kullanılır.

Not: Hyper-V sanal makineler, USB aygıtlarla çalışmaz. Oracle VirtualBox (herhangi bir sürüm) VMWare ESXi (VMWare vSphere ile gelen sunucu, herhangi bir sürüm)

 1. İşyerleri / uygulamaları taklit eden sanal platformlar:
 • VMWare Horizon 5.2.0
 • Citrix XenApp 6.0
 1. Bulut hizmetleri:
 • Microsoft Azure
 • Amazon Cloud

Formatlar ve Diller

Desteklenen Tanıma Dilleri

FlexiCapture, tüm kombinasyonlarda tanıma için 40 dili destekler. Sözlük desteği, Çince hariç tüm desteklenen dillerde vardır. ICR, 33 dilde geçerlidir ( ile işaretli olanlar):

Arapça

Yunanca

Lehçe

Ermenice (doğu, batı, Grabar)

İbranice

Portekizce (Portekiz ve Brezilya)

Azeri (Latin)

Macarca

Romence

Bashkir

Endonezyaca

Rusça

Bulgarca

İtalyanca

Rusça (Eski Yazım)

Katalanca

Japonca

Slovakça

Çince (Basitleştirilmiş, Geleneksel)

Korece

Slovenyaca

Hırvatça

Latin

İspanyolca

Çekçe

Letonyaca

İsveççe

Danimarkaca

Litvanyaca

Tatar

Hollandaca (Hollanda ve Belçika)

Norveççe (Nynorsk ve Bokmal)

Tayca

İngilizce

Eski İngilizce

Türkçe

Estonyaca

Eski Fransızca

Ukraynaca

Fince

Eski Almanca

Vietnamca

Fransızca

Eski İtalyanca

 

Almanca (eski, yeni yazım)

Eski İspanyolca

 

 

Desteklenen Metin Tipleri

 

Tipografik, lazer ve mürekkep püskürtücü yazıcılar

Baskı evinde, bir lazer yazıcıda veya bir mürekkep püskürtmeli yazıcıda basılan metinler.

Daktilo

Daktiloyla yazılan metinler.

Nokta vuruşlu yazıcı

Nokta vuruşlu yazıcıda bazılan metinler.

İndeks

Sadece ZIP-kodu stilinde yazılan haneleri içeren özel bir karakter seti. Bu şekilde görünürler:

OCR-A

Optik Karakter Tanıma için tasarlanan bir sabit boşluklu font. Büyük ölçüde bankalar, kredi kartı şirketleri ve benzeri işletmeler tarafından kullanılır. Bu şekilde görünebilirler:

OCR-B

Optik Karakter Tanıma için tasarlanan bir font. Bu şekilde görünebilirler:

MICR E-13B

Özel bir manyetik mürekkeple basılan özel bir nümerik karakter seti. MICR (Magnetic Ink Character Recognition - Manyetik Mürekkep Karakter Tanıma) karakterleri, kişisel çekler de dahil olmak üzere çeşitli yerlerde kullanılır. Bu şekilde görünebilirler:

MICR CMC-7

Özel bir MICR barkod fontu (CMC-7). Bu şekilde görünebilirler:

 

 

Barkod Tipleri

 

Australia Post

Code 93

Matrix 25

Aztec

DataMatrix

Patch Code

Codabar

EAN 13

PDF 417

Codabar sağlamalı

EAN 8

Postnet

Code 128

IATA 25

QRCode

 • QR Code (Sürüm 1-40)
 • Micro QR Code (Sürüm M1-M4)

Code 32

Industrial 25

Code 39

Intelligent Mail

UCC-128

Code 39 sağlamalı

Interleaved 25

UPC A

Code 39 asteriskli

Interleaved 25 sağlamalı

UPC E

 

Desteklenen Grafik Formatları

BMP:

 • siyah ve beyaz, gri, renkli

JBIG2:

 • siyah ve beyaz

PCX, DCX:

 • siyah ve beyaz, gri

GIF (sadece açma):

 • renkli

PNG:

 • siyah ve beyaz, gri, renkli

PDF, PDF/A**:

JPEG:

 • gri, renkli

PDF, PDF/A** aranabilir:

JPEG 2000*:

 • gri, renkli;
 • siyah ve beyaz sıkıştırılmamış, CCITT3, CCITT4, Packbits, ZIP;
 • gri sıkıştırılmamış, Packbits, JPEG, ZIP;

*JPEG-2000 resimler için kayıplı sıkıştırma kullanılır.

**ABBYY FlexiCapture ile oluşturulan PDF/A dosyaları PDF/A-1a ve PDF/A-1b uyumludur. Varsayılan olarak PDF/A-1a dosyaları oluşturulur. PDF/A-1b olarak kaydetmeyi etkinleştirmek için, kütükte aşağıdaki değeri belirtin:

HKEY_CURRENT_USER\Software\ABBYY\FlexiCapture\12.0\Export\UseTaggedPdfExport = false

Vektörel grafikler içeren PDF dosyalarını işlerken PDF dosyası rasterleştirilir, çıktı dosyası bir bitmap görüntüsü içerdiğinden görsel kalitesi bozulabilir.

TIFF:

 • renkli sıkıştırılmamış, JPEG, ZIP