SATIN AL

ABBYY FineReader Pro for Mac

Kâğıda basılı belgeleri, PDF'leri ve metin içeren dijital fotoğrafları kolaylıkla güncelleyebileceğiniz, içinde arama yapabileceğiniz, paylaşabileceğiniz, arşivleyebileceğiniz veya içinden kopyalayarak alıntı yapabileceğiniz düzenlenebilir ve arama yapılabilir dosyalara dönüştürün

HEMEN SATIN ALIN DENEME SÜRÜMÜNÜ İNDİRİN

 

Kâğıda basılı belgeleri, PDF'leri ve metin içeren dijital fotoğrafları kolaylıkla güncelleyebileceğiniz, içinde arama yapabileceğiniz, paylaşabileceğiniz, arşivleyeKâğıda basılı belgeleri, PDF'leri ve metin içeren dijital fotoğrafları kolaylıkla güncelleyebileceğiniz, içinde arama yapabileceğiniz, paylaşabileceğiniz, arşivleyebileceğiniz veya içinden kopyalayarak alıntı yapabileceğiniz düzenlenebilir ve arama yapılabilir dosyalara dönüştürün - FineReader Pro sizi elle yeniden yazma ve yeniden biçimlendirme külfetinden kurtararak zamandan ve emekten büyük tasarruf sağlar. FineReader Pro, OCR ve belge dönüştürmede olağanüstü kaliteyi etkili otomasyon özellikleri, rakipsiz dil desteği ve sezgisel arayüz ile bir araya getiriyor.

Bu Uygulamayı Neden Seveceksiniz:

Yeniden yazmak için gereken zaman ve emekten büyük tasarruf Dünyanın lider OCR geliştiricisinin yarattığı yazılım Tüm OCR görevleri için tek uygulama: en basitinden en karmaşığına

 

EN GELİŞMİŞ OCR TEKNOLOJİSİ

En Gelişmiş OCR Teknolojisi Artık Mac OS X'te

Metin korumada yüzde 99,8 doğruluk oranı sunan FineReader Pro ile dokümanların dijital kopyalarını alarak onları yeniden kullanabilir, güncelleyebilir, hızlıca ve kolaylıkla paylaşıp arşivleyebilirsiniz. Uygulama, kâğıda basılı belgeleri elle tekrar yazma ihtiyacını ortadan kaldırarak zaman ve emekten tasarruf sağlar.

Doküman Yapısını ve Biçimini Yeniden Yapılandırma

Yenilikçi Uyarlamalı Belge Tanıma Teknolojisi (ADRT®) sayesinde FineReader, çok sayfalı dokümanların metin boyutu ve yazı tipi stilleri, tablolar ve şemalar, sütunlar, alt ve üst bilgiler, dipnotlar, içindekiler bölümü, sayfa numaraları ve diğer öğeler dâhil tüm yapısını ve biçimlendirmesini doğru bir şekilde tekrar oluşturur. Dönüştürülmüş dokümanlar orijinali gibi görünür!

Mac için En Zengin Dil Desteği Sunan OCR Aracı

Avrupa ve Asya dilleri, İbranice ve Arapça ile bunların kombinasyonları dâhil 180'den fazla dilde metin tanıma imkânı sunan tek OCR aracı.

SEZGİSEL KULLANIM - TIPKI MAC'İNİZ GİBİ

Sezgisel Arayüz ile Verimliliğinizi Arttırın

FineReader'ın sezgisel arayüzü, tüm belge tarama ve dönüştürme işlemi boyunca size yardımcı olur. Hızlı Görevler sonuca sadece birkaç tıklamayla ulaşmanızı sağlayacaktır; böylece yazılımı tanımak için zaman harcamanız gerekmez. Ayrıca ABBYY FineReader belgenin karakteristik özelliklerini (örn. sayfa düzeni, diller vb.) otomatik olarak tanır; bununla birlikte, gerekirse tüm ayarları elle de yapılandırabilirsiniz. FineReader Pro, Section 508 standartlarıyla da uyumludur

Dokümanı En Popüler Formatlarda Kaydedin

Tanıma sonuçlarını dilediğiniz formatta kaydedebilirsiniz: Metin belgesi (DOCX/DOC, ODT, RTF), çalışma sayfası (XSLX), farklı seçeneklerle PDF ve PDF/A (görüntü altında metin, görüntü üstünde metin, metin ve görüntü, salt görüntü), PPTX sunumu, HTML veya E-kitap (EPUB®, FB2) fformatlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca FineReader'dan aldığınız sonucu kullanmakta olduğunuz uygulamaya da gönderebilir ve doğrudan Apple Pages, Numbers, Microsoft® Word, Excel®'de veya Mac'inizde kurulu başka bir uygulamada kullanabilirsiniz.

GÜVENİLİR ARŞİVLEME VE PAYLAŞIM İÇİN PDF DÖNÜŞTÜRME

Arşivlemek için Arama Yapılabilir PDF'ler Oluşturun

Kâğıda basılı dokümanları, arşivleyebileceğiniz ve içinde arama yapılabilen sıkıştırılmış PDF dosyalarına dönüştürün. Bu tür arşivlerdeki bilgileri anahtar kelime aramaları ile dilediğiniz zaman kolayca bulabilirsiniz. Belge sıkıştırma özelliği ise, depolama için ihtiyaç duyulan disk alanını azaltır. Ayrıca uzun süreli arşivleme için dosyaları PDF/A formatında da kaydedebilirsiniz.

Diğer Önemli PDF Dönüştürme Özellikleri

FineReader, PDF dokümanlarını dönüştürürken kullanıcının belge özelliklerini değiştirip yeni özellikler ekleyebilmesine olanak tanır. Yazılım ayrıca taşınabilir cihazlar ve ekran okuyucu aygıtlar için optimize edilmiş etiketli PDF'ler ve belgede hızla gezinmeniz için PDF ana hatları oluşturabilir.

KOLAY FOTOĞRAF DÖNÜŞTÜRME

Belgelerin Dijital Fotoğraflarını Otomatik Olarak Düzeltin

Geleneksel tarama yönteminin ötesine geçin ve dijital kamera veya akıllı telefon gibi her an elinizin altında bulunan görüntüleme cihazlarıyla belgelerin fotoğrafını çekin! Belge türüne bağlı olarak, FineReader Pro tanıma işleminden önce çeşitli ön işleme araçları kullanarak kaynak görüntüdeki sorunları düzeltir.

Görüntü Editörü ile Resimleri Düzenleyin

Mümkün olan en iyi tanıma sonuçlarını elde etmek için belge fotoğraflarını FineReader'da elle de düzeltebilirsiniz. Görüntü Editörü ile parlaklık ve kontrast ayarlarını yapılandırabilir, eğik metin satırlarını düzleştirebilir, yamulmaları düzeltebilir, ISO karıncalanmasını azaltıp hareket bulanıklığını giderebilir, ikili sayfaları ayırabilir, resimleri kırpabilir ve daha pek çok işlem yapabilirsiniz.

ÖNEMLİ BELGELERİ SAYISALLAŞTIRIN VE PAYLAŞIN

FineReader, belgelerin sayısallaştırılmasını ve kopyalarının alınmasını hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor — ek olarak orijinal belgelerin görsel kalitesini geliştiren görüntü işleme fonksiyonları da sağlıyor. Yani içeriğini paylaşmak istediğiniz bir kağıt belgeniz varsa, sadece tarayın ve "parazitleri" ve diğer sorunları temizlenmiş olan dilediğiniz sayıda kopyasını yazdırın. Ya da eposta eki olarak gönderebileceğiniz veya buluta asabileceğiniz bir PDF oluşturun.

HER YERDE OKUMA KEYFİ İÇİN E-KİTAP OLUŞTURMA!
Kitapları ve basılı belgeleri dijitalleştirerek FB2 veya EPUB gibi popüler formatlarda tamamen biçimlendirilmiş elektronik dosyalara dönüştürün. Oluşturulan kitaplar taşınabilir aygıtlarda dosya okuma için optimize edilir.
PROFESYONEL ARAÇLAR

Karmaşık Görevler için Gelişmiş OCR

FineReader Pro, OCR işlemini ve sonuçlarını tam olarak kontrol edebilmeniz için çeşitli gelişmiş özellikler sunar. Örneğin belge sayfalarını yönetebilir, boyut/kalite oranını kontrol edebilir, belgenin dışa aktarma modunu ve sayfa düzeni koruma özelliklerini belirleyebilir, karmaşık tabloları düzenleyebilir (tablolar içindeki metin dillerini, metin yönünü ve resimleri yönetme imkanı dâhil) ve daha pek çok ince ayarı ihtiyaçlarınız doğrultusunda yapabilirsiniz.

Çok Sayıda Belgeyi Hızla İşleyin ve Dönüştürmeyi Otomatikleştirin

Automator işlemleri ve AppleScript komut desteği ile belge dönüştürmede verimlilik ve esnekliğin yeni boyutlarını keşfedin. Sadece birkaç basit adımla:

 • Kullanışlı bir görev uygulaması oluşturabilir ve resim ve PDF dosyalarını bu uygulamanın simgesine sürükleyip bırakabilirsiniz – böylece ana FineReader uygulaması açılmadan dosyalarınız seçtiğiniz biçime anında dönüştürülür.
 • Dönüştürme işlemleri için belirli bir klasörü otomatik takibe alabilirsiniz – gelen tüm dosyalar ve belge yığınları bu klasöre eklenir eklenmez işlenir.
 • OCR işlemini belirli bir tarihte/saatte çalışacak şekilde programlayabilirsiniz.

Belge İçeriğini Seslendirmeye Uygun Hale Getirme

Kâğıda basılı belgelerinizi veya PDF'lerinizi, desteklenen elektronik biçimlerden birine dönüştürerek özel metin okuma uygulamaları ile seslendirmeye uygun hale getirebilirsiniz.

 

ABBYY FineReader kâğıda basılı belgelerin veya PDF'lerin dijital kopyalarını taratıp bu dijital belgeler üzerinde çalışanlar, belgelerdeki veri ve bilgileri düzelten veya bunları tekrar kullanması gerekenler ve içinde arama yapılabilen belge ya da e-kitap arşivleri oluşturmak isteyenler için mutlaka bulunması gereken bir yazılımdır. FineReader sizi belgeleri yeniden yazma mecburiyetinden kurtararak verimliliğinizi artıran etkili bir araçtır.

PDF, taranmış belge veya kâğıt dokümandaki verileri veya metinleri güncelleme

FineReader Pro belgeleri düzenlenebilir formatlara dönüştürürken eşsiz bir doğruluk oranı sunarak belgenin biçimini ve yapısını tekrar oluşturur; böylece en az çabayla orijinal metnin bire bir düzenlenebilir kopyasını elde edersiniz.

Alıntı yapma, kopyalama/yapıştırma, çeviri için metnin bir kısmını alma

Belgeden almanız gereken bilginin bulunduğu alanı seçip sadece bu seçtiğiniz alanı dönüştürebilirsiniz. Ya da birden fazla metin ve veri bloğu alıntılamak için sayfanın veya belgenin tamamını dönüştürebilirsiniz.

İçinde arama yapılabilir PDF belgeleri arşivi oluşturun

FineReader Pro ile belgeleri kolayca taratabilir ve içinde arama yapılabilen PDF dosyalarına ya da uzun süreli arşivleme için daha ideal olan PDF/A dosyalarına dönüştürebilirsiniz: Bu tür belge arşivleri PDF sıkıştırma özelliği sayesinde daha küçük boyutlu hale gelir, bilgiler gizlilik içinde korunur ve ileride daha kolay bulunup alınabilir.

Tek kâğıt nüshası olan materyalleri paylaşın

Tek kâğıda basılı kopyası olan bir materyali dostlarınızla/çalışma arkadaşlarınızla paylaşmanız gerekiyorsa FineReader'la dijital ortama aktarıp e-posta ile gönderin, çevrimiçi dosya depoları üzerinden paylaşın veya belgenin yeni çıktılarını alın.

Her yerde okuyabileceğiniz E-kitaplar oluşturun

Taşınabilir aygıtlarda kitap ve makaleler okuyorsanız, FineReader Pro ile bunları kendiniz de oluşturabilirsiniz! Tek yapmanız gereken, kâğıda basılı kitabı EPUB veya FB2 formatında bir e-kitaba veya taşınabilir aygıtlarda okuma için optimize edilmiş esnek bir HTML dosyasına dönüştürmek.

Belgelerinizi seslendirmeye hazır hale getirin

FineReader Pro; tarama, fotoğraf ve PDF (metin katmanı olmasa bile) gibi kaynaklardan, içinde arama yapılabilen belgeler oluşturur ve böylece bu belgeleri metin okuma uygulamaları ve araçları ile seslendirmeye uygun hale getirir.

 

 

Sürümünüzü FineReader Express/Sprint'ten FineReader Pro'ya yükselttiğinizde elde edecekleriniz:

Daha üstün OCR teknolojisi ile zamandan daha fazla tasarruf:

 • OCR doğruluk oranında %99,8'e varan önemli bir artış
 • Sayfa düzenini koruma becerisinde artış: tablolar, karmaşık yapılı belgeler, metin akışı vb.
 • ABBYY ADRT® ile çok sayfalı belgeleri tamamen yeniden yapılandırma: üst bilgiler / alt bilgiler, dipnotlar, sayfa numaralandırma, içindekiler, ekran görüntüleri
 • 18 yeni tanıma dili: Çince (Basitleştirilmiş ve Geleneksel), Japonca, Korece, Tayca, İbranice, Vietnam Dili ve Arapça

Daha üstün özelliklerle daha yüksek verimlilik!

 • Çok çekirdekli işlemciler artık daha da hızlı
 • Toplu belge dönüştürme, OCR işlemini otomatikleştirme ve programlama – Automator işlemleri ve AppleScript komut desteği ile
 • Geliştirilmiş Hızlı Görevler ile akıllı ve sezgisel arayüz
 • Belge dillerini otomatik algılama, 3'ten fazla farklı dil içeren belgeleri dönüştürme
 • OpenOffice.orgTM Writer document (ODT), Microsoft® Word document (DOCX), ve birçok diğer biçimi destekler
 • Düzenleme ve yeniden kullanım için sonuçları doğrudan Apple Pages, Numbers ve Microsoft Office gönderme
 • Hızlı alıntı yapma – dönüştürülmek üzere belgenin sadece bir kısmını seçin ve panonuza kopyalayın

PDF kaydetme, koruma ve arşivleme:

 • Arşivleme için optimize edilmiş, içinde arama yapılabilen, sıkıştırılmış PDF'ler oluşturma
 • Uzun süreli arşivleme için PDF/A formatında kaydetme
 • Farklı türlerde PDF'ler oluşturma (görüntü altında metin, görüntü üstünde metin, salt görüntü, metin ve resim)
 • Parola korumalı PDF'leri dönüştürme
 • PDF ana hatlarını yeniden oluşturma

Belgeleri dostlarınız ve iş arkadaşlarınızla kolayca paylaşın

 • Sonuçları e-posta eklentisi olarak gönderin

Her yerde okumak için EPUB ve FB2 formatlarında e-kitap oluşturun

 

Detaylı FineReader Pro - FineReader Express Karşılaştırması

Görev özellikleri

FineReader Pro

FineReader Express

Sıklık

Ara sıra ve tekrarlayan

Ara sıra

Karmaşıklık: belge yapısı, biçimlendirme vb.

Herhangi bir karmaşıklık: en basitinden en karmaşığına

Basit

Hacim

Herhangi bir hacim: küçük hacimden büyük hacme

Küçük miktarlar

Teknik özellikler

 

 

Mac OS X sürümleri desteği

10.7 ve üzeri

10.4-10.8*

Tarayıcı/MFP türü desteği

ICA (Görüntü Yakalama Uygulaması) uyumlu

TWAIN uyumlu

OCR ve belge dönüştürme teknolojisi

FineReader Pro

FineReader Express

Tanıma doğruluğu

Rakipsiz

Yüksek

Düzeni koruma

Mükemmel

İyi

ADRT - başlıklar, dip notlar, alt bilgiler, ekran görüntüleri, sayfa numaralandırma dâhil orijinal biçimlendirmeyi vb. koruyarak tüm belgeyi yeniden yapılandırma.

ADRT 2.0

 

Tanıma dilleri/sözlük desteği olan diller

189

171

Asya dilleri desteği


(Çince, Japonca, Korece, Tayca, Vietnam Dili)

 

Çoklu dil tanıma

Belgede sınırsız sayıda dil

Belgede en fazla 3 dil

Barkod tanıma

 

 

Desteklenen biçimler

FineReader Pro

FineReader Express

Girdi biçimleri

PDF, TIFF, JPEG, JPEG 2000, PNG, BMP, GIF, PCX, DCX, JBIG, JBIG2

PDF, TIFF, JPEG, JPEG 2000, PNG, BMP, GIF, PCX, DCX

Çıktı: belge kayıt biçimleri

DOC, DOCX, RTF, ODT, TXT, XLS, XLSX,
PPTX, PDF, PDF/A, HTML, EPUB, FB2, CSV

RTF, TXT, XLS, PDF (arama yapılabilir),
HTML

Çıktı: görüntü biçimleri

TIFF, JPEG, JPEG 2000, PNG, BMP,  PCX, DCX, JBIG2

TIFF, JPEG, JPEG 2000, PNG, BMP,  PCX

Dışa aktarma türü

İstenen biçimde kaydet, uygulamaya gönder

Kaydet ve aç

Kullanım kolaylığı ve üretkenlik

FineReader Pro

FineReader Express

Kullanıcı arayüzü

Gelişmiş Hızlı Görevler özellikli gelişmiş ve yerel Mac OS X arayüz

Basit arayüz - sadece Hızlı Görevler aracılığıyla etkileşim

Retina ekran arayüzü adaptasyonu, çoklu dokunmatik fare desteği

 

Hızlı Görevler

Genişletilmiş görev kümesi; görev listesi en sık kullanılan Hızlı Görevlere göre otomatik ayarlanır

4 temel Hızlı Görevler kümesi

Tanıma alanlarının düzeltilmesi (Alan Düzenleyici)

Gelişmiş (dikdörtgen olmayan alanlar, dikey, yukarıdan aşağı, RTL ve resim yazısı metin alanı çizimi)

Temel

Programda belge düzenle (Metin Düzenleyici)

 

FineReader'da doğrulama ve redaksiyon

 

Stil Düzenleyici

 

Toplu işlem


(Apple Script aracılığıyla)

 

Görev otomasyonu


(Apple Script aracılığıyla)

 

Belgede hızlı alıntı yapma                                                      
(seçilen alanın tanınması ve panoya kopyalanması)

 

Belge dillerini otomatik algılama

 

İşlem bitince çalışmaya geri dönme

 

Sonuçları e-posta eklentisi olarak gönderme

 

Çok çekirdekli işlemci desteği

 

Bölüm 508 uyumluluğu

PDF dönüştürme, kaydetme ve koruma

FineReader Pro

FineReader Express

Arama yapılabilir PDF oluşturma

Uzun süreli arşivleme için PDF/A oluşturma

 

MRC sıkıştırma

 

Farklı türlerde PDF, PDF/A olarak kaydetme

görüntü altında metin, metin altında görüntü, sadece görüntü, metin ve resimler

görüntü altında metin

PDF dosyasını (taranmış olsa bile) düzenlenebilir biçimlere dönüştürme

Parola korumalı PDF'leri dönüştürme


(parola biliniyorsa)

 

Hassas bilgileri karartma

 

PDF ana hatlarını yeniden oluşturma

 

PDF özellikleri ekleme/düzenleme

 

Dijital Kamera OCR

FineReader Pro

FineReader Express

Belgelerdeki dijital fotoğrafları dönüştürme

Dijital görüntüleri otomatik düzeltme

Gelişmiş (görüntü çözünürlüğü düzeltme, gelişmiş karakter filtreleme, eğik metin satırlarını düzeltme ve görüntü eğriliğini giderme, ISO karıncalanmasını giderme, 3D perspektif, hareket bulanıklığı giderme)

Temel (görüntü çözünürlüğünü düzeltme, eğik metin satırlarını düzeltme, eğri görüntüleri düzeltme)

Fotoğrafları geliştirmek için manuel araçlar

Seviyeler, parlaklık/kontrast, ikili sayfaları ayırma, eğik metin satırlarını düzeltme, ISO karıncalanmasını azaltma, hareket bulanıklığını giderme, kırpma, yamulmaları düzeltme vb.

 

E-kitap oluşturma

FineReader Pro

FineReader Express

FB2 ve EPUB biçimlerinde e-kitaplar oluşturma

 

* Unutmayın: Çevrimiçi mağazamızda satılan FineReader Express sürümü şu anda sadece Mac OS X 10.6 desteklemektedir

 

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi
Donanım
 • Intel işlemcili bir Mac bilgisayar
 • Sabit disk alanı: Tipik program yüklemesi için 1.5GB ve programın çalışması için ek 1GB
Diğer Aygıtlar
 • Klavye, fare veya diğer işaretçi araçlar
 • Görüntü Yakalama uygulaması (ICA) tarayıcılar ve çok fonksiyonlu yazıcılar (listeye Apple web-sitesinden ulaşabilirsiniz), fotoğraf makineleri ve akıllı telefonları tarafından desteklenir

 

Arayüz Dilleri

 

Almanca Fransızca Korece
Çince basitleştirilmiş İngilizce Portekizce (Brezilya)
Çince geleneksel İspanyolca Rusça
Danca İtalyanca    
Felemenkçe Japonca    

 

Desteklenen Dosya Formatları

 

GİRDİ FORMATLARI
 • PDF, PDF/A dahil
 • Görüntü formatları: TIFF, JPEG, JPEG 2000, JBIG, JBIG2, PNG, BMP, PCX, DCX, GIF
BELGE KAYDETME FORMATLARI
 • PDF, PDF/A (1a, 1b, 2a, 2b, 2u, 3a, 3b, 3u) dahil
 • Görüntü formatları: TIFF, JPEG, JPEG 2000, JBIG2, PNG, BMP, PCX, DCX
 • Düzenlenebilir formatlar: DOC(X), XLS(X), PPTX, HTML, RTF, TXT, CSV, ODT
 • E-kitap formatları: EPUB®, FB2

 

Desteklenen Barkodlar

 

Code 3 of 9

Check Interleaved 2 of 5

Check Code 3 of 9

Matrix 2 of 5

Code 3 of 9 without asterisk

Popstnet

Codabar

Industrial 2 of 5

Code 93

UCC-128

Code 128

UPC-A

EAN 8

UPC-E

EAN 13

PDF417

IATA 2 of 5

Aztec Code

Interleaved 2 of 5

Data Matrix

QR Code

Patch Code

 

Tanıma Dilleri

ABBYY FineReader 195 tanıma dilini desteklemekte olup bunlardan 45’ine sözlük desteği sunmaktadır (×ile işaretlenmiş):

 

Abhazca

Adıgece

Agul dili

Arnavutça

Altay dili

Arapça (Suudi Arabistan) ×

Ermenice (Doğu) ×

Ermenice (Grabar) ×

Ermenice (Batı) ×

Avarca

Aymara dili

Azerice (Kiril)

Azerice (Latin)

Başkurtça ×

Baskça

Belarusça

Bemba dili

Blackfoot

Bretonca

Bugotu dili

Bulgarca ×

Buryat dili

Katalanca ×

Kebuano dili

Çamorro

Çeçence

Çince basitleştirilmiş yazım

Çince geleneksel yazım

Çukçice

Çuvaşça

Korsikaca

Kırım Tatarcası

Hırvatça ×

Krov dili

Çekçe ×

Dakota dili

Danca ×

Dargwa

Dungan dili

Felemenkçe ×

Felemenkçe (Belçika) ×

İngilizce ×

Eskimo dili (Kiril)

Eskimo dili (Latin)

Estonca ×

Even dili

Evenki dili

Faroe dili

Fiji dili

Fince ×

Fransızca ×

Frizce

Friuli adası

Gagavuzca

Galiçyaca

Ganda dili

Almanca ×

Almanca (Lüksemburg)

Almanca (yeni yazım) ×

Yunanca ×

Guarani dili

Hanca

Hausa dili

Hawaii dili

İbranice ×

Macarca ×

İzlandaca

Endonezya dili ×

İnguşça

İrlandaca

İtalyanca ×

Japonca ×

Jingpo dili

Kabardeyce

Kalmıkça

Karaçay-Balkarca

Karakalpakça

Kasub dili

Kawa dili

Kazakça

Hakasça

Hantice

Kikuyu dili

Kırgızca

Kongo dili

Korece ×

Korece (Hangul) ×

Koryak dili

Kpelle dili

Kumuk dili

Kürtçe

Lakça

Latin ×

Letonya dili ×

Lezgi Dili

Litvanya dili ×

Luba dili

Makedonca

Malgaşça

Malayca

Malinke dili

Maltaca

Mansi dili

Maori dili

Mari dili

Maya dili

Miao dili

Minangkabau dili

Mohawk dili

Moldovca

Moğolca

Mordovya dili

Nahuatl dili

Nenets dili

Nivkh dili

Nogayca

Norveççe (bokmál) ×

Norveççe (Nynorsk) ×

Nyanja dili

Ojibwe dili

Osetçe

Papiamento dili

Polonyaca ×

Portekizce ×

Portekizce (Brezilya) ×

Occitan

Keçuva dili

Rhaeto-Roman dili

Rumence ×

Romanca

Kirundi

Rusça ×

Rusça (eski yazım)

Ruanda dili

Sami dili (Laponca)

Samoa dili

İskoçça Kelt dili

Selkup dili

Sırpça (Kiril)

Sırpça (Latin)

Shona dili

Slovakça ×

Slovence ×

Somalice

Sorb dili

Sotho dili

İspanyolca ×

Sunda

Svahilice

Siswati dili

İsveççe ×

Tabasaranca

Tagalogca

Tahitice

Tacikçe

Tatarca ×

Tay dili ×

Tok Pisin dili

Tongaca

Tswana dili

Tun dili

Türkçe ×

Türkmence (Kiril)

Türkmence (Latin)

Tuva dili

Umdurt dili

Uygurca (Kiril)

Uygurca (Latin)

Ukraynaca ×

Özbekçe (Kiril)

Özbekçe (Latin)

Vietnam dili ×

Galce

Wolof dili

Xhosa dili

Yakutça

Yidçe

Zapotek dili

Zulu dili