SATIN AL

CorelDRAW Technical Suite 2021

Teknik illüstrasyon ve çizim yazılımı

 

30 gün ÜCRETSİZ deneyin

 

 

Ayrıntılar önemlidir

Yüksek etkili teknik tasarım ve dokümantasyon için kapsamlı bir uygulama koleksiyonu olan CorelDRAW® Technical Suite 2021 ile görsel iletişimde mümkün olanı genişletin.

 

Hassas

Teknik özellikleri tam olarak içeren, ayrıntılı teknik belgeler oluşturmak için bir dizi hassas çizim ve tasarım aracını edinin.

Üretken

2D ve 3D kaynak dosyaları, fotoğrafları, belgeleri ve verileri açmaktan, teknik iletişim üretme, inceleme ve yayınlamaya kadar kesintisiz bir iş akışının tadını çıkarın.

Kapsamlı

Teknik dokümantasyon oluşturmak, incelemek ve ayrıntılı çizimleri kolaylıkla yayınlamak için bu eksiksiz profesyonel tasarım uygulamaları paketine güvenin.

Ortak Çalışmaya Uygun

Proje oluşturma ve geliştirmeden ortak inceleme ve çıktıya kadar popüler geliştirme sistemleri entegrasyonunu kullanarak çapraz işlevli ekipler ve müşterilerle bağlantı kurun.

 

Çok yönlü tasarım ve çizim uygulamaları koleksiyonu

 

Corel DESIGNER™

Teknik tasarım ve illüstrasyon

Güçlü teknik tasarım ve çizim araçlarıyla, doğru sonuçlar elde edin.

CorelDRAW®

Grafik ve sayfa tasarımı

Vektör çizim, sayfa tasarımı ve daha fazlası için, bu komple grafik tasarım uygulamasıyla herhangi bir projeyi ele alın.

Corel PHOTO-PAINT™

Fotoğraf düzenleme ve dijital boyama

Corel PHOTO-PAINT’in hızlı fotoğraf düzenleme yetenekleriyle fotoğraflarınızdan en iyi şekilde yararlanın. Corel DESIGNER ve CorelDRAW programlarının bütünleşik iş akışının keyfini çıkarın.

XVL Studio Corel Edition

3D yeniden değerlendirme

İllüstrasyonlarınızda 3D görünümler ve modeller kullanarak teknik projelerinize detay katın.

CorelDRAW.app™

Vektörel illustrasyon web uygulaması

Bir müşteriden geri bildirim almak veya bilgisayarınızın yakınında olmadığınızda çalışmanıza uzaktan erişmek için CorelDRAW.app uygulamasını kullanın.

CorelDRAW.app for iPad

Vektörel illustrasyon web uygulaması

Dosyaları diğer çalışanlarla aynı anda incelemek veya hareket halindeyken tasarım yapmak için iPad uygulamasına güvenin.

Corel® Font Manager

Font arama ve yönetimi aracı

Sadece ve sezgisel Corel Font Manager ile font kütüphanenizi düzenleyin, yönetin ve favori fontlarınızı kurmadan kullanın.

CAPTURE™

Ekran yakalama aracı

CAPTURE ile tek bir tıklamayla tüm ekran, ayrı pencereler veya menü listeleri dahil olmak üzere, bilgisayar ekranınızın fotoğrafını çekin ve kaydedin.

AfterShot™ 3 HDR

RAW fotoğraf düzenleyici

AfterShot 3 HDR ile RAW veya JPEG fotoğraflarda profesyonel düzeyde düzeltmeler ve geliştirmeler yapın, yüksek dinamik aralık (HDR) görüntüleri oluşturun. (İngilizce, Almanca ve Japonca sürümleri var)

Neden CorelDRAW Technical Suite?

Bu paket, teknik çizimlerinizi konseptten uyumluluğa taşıyacak.

Görsel teknik iletişim için komple paket

Corel DESIGNER ile hassas teknik illüstrasyonlardan, CorelDRAW ile göze çarpan pazarlama materyallerine kadar her şeyi yaratın. Corel PHOTO-PAINT ile dokümantasyon için gereken fotoğrafları düzenleyin ve CAPTURE ile ekran görüntüleri ekleyin. Ortak inceleme ve onay için dosyaları paylaşmaya hazır olduğunuzda, iş ortakları geri bildirim sürecini kolaylaştırmak için web veya iPad için CorelDRAW.app’i kullanın.

Grafik olarak zengin teknik tasarım araçları

İzometrik çizim, ayrıntılı bilgiler, gelişmiş boyutlandırma ve çok daha fazlası için doğruluğu garantileyen, özel çizim ve tasarım araçlarına erişin. Teknik çizerlerin, yazarların ve grafik kullanıcılarının ayrıntılı şemalardan ve kat planlarından karmaşık bakım kılavuzlarına ve yedek parça sayfalarına kadar hemen hemen her şeyi üretmelerini sağlayan özellikleri ve işlevleri bulun.

Kilit varlıkları yeniden değerlendirin

Bütünleşik XVL Studio Corel Edition ile 3D modelleri yeniden kullanın ve gelişmiş 3D CAD montaj formatları için tercihe bağlı XVL Studio 3D CAD Corel Edition eklentisini alın. Anında erişim, paylaşım ve referans için 3D modeller, veri tabloları ve .DES veya .CDR çizimlerini bağlantılı veya gömülü nesneler olarak Corel DESIGNER’a ekleyin.

Gelişmiş standart uyumluluğu

Teknik yayın standartları desteğiyle çeşitli standartlara dayalı sistemlere uyum sağladığınızdan emin olun. Çeviri Belleği Sistemi (TMS) desteği ile erişiminizi genişletin. S1000D (Issue 5.0 dahil) veya ATA iSpec 2200 uyumlu IETP’leri yayınlayın ve 3D PDF ve PDF/A desteği içeren teknik iletişim projeleri sunun.

Zengin dosya uyumluluğu

Teknik grafik uzmanları, çeşitli kaynaklardan kritik verilere erişebilir ve CGM, WebCGM, 3D PDF ve SVG dahil olmak üzere yaygın olarak kullanılan dosya formatlarını destekleyen yeni etkileşimli olanaklarla teknik dosyaları okunabilir bir formatta sunabilir. EPS, DWG, TIFF, PNG ve JPEG dahil olmak üzere geniş bir dosya formatı listesi desteğiyle dosyaları içe ve dışa aktarın.

“XVL Studio ile vektör dolguları oluşturmak, ayrı bileşenleri görselleştirirken ve vurgularken çok zaman kazandırır. Eskiden çoğunlukla elle yapılan işlemler artık birkaç tıklama ile yapılabilmekte.”

Anna-Lena Schmidt,
Teknik yazar, Hauni

 

“Kapsamlı özellik seti olağanüstü, teknik yazı ekibinin çeşitli ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyuyor.”

Mario Mengwein
Heidelberger Druckmaschinen AG

 

“Etkileşimli yedek parça katalogları, montaj talimatları veya çeviri verilerinin işlenmesi - CorelDRAW Technical Suite ile müşterilerimizin tüm gereksinimlerini kolayca karşılayabiliriz.”

Christian Engels
CEO, belgeselci

 

 

2021 Yenilikleri

3D tasarımdan illüstrasyona sorunsuz geçişi deneyimleyin

Amaca uygun 3D mühendislik verilerini kolaylıkla ayrıntılı teknik çizimlere dönüştürün.

 

3 Noktalı Vida Dişi Oluşturma aracı

Yeni 3 Noktalı Diş Oluşturma aracıyla dişsiz bir cıvatanın merkezini ve kenarlarını referans olarak gösterin, siz imleci kenar boyunca sürüklediğinizde dişler cıvatanızın kenarlarına doğru şekilde oturur.

Kenarlık Kaldırma aracı

Yeni Kenarlık Kaldırma aracı, yansıtılan şeklin gereksiz dış çizgilerini tek bir tıklamayla kaldırarak zahmetsiz diş ve kuyu oluşturma işlemini daha da ileri götürür.

XVL Studio geliştirmeleri

Artık XVL Studio’daki parçalar üzerindeki bağlantılar, Corel DESIGNER’a aktarıldığında HTML bağlantılarına dönüştürülecek ve Montaj Ağacında kullanılan değişken parça adları, daha fazla tutarlılık için Corel DESIGNER ile eşlenecektir.

Teknik resim için yeniden tasarlanan bir yaklaşımla daha hızlı çalışın

Sık kullandığınız araçlarla, en önemli oldukları yerde, yani parmaklarınızın ucunda yoğunlaşarak modern teknik sunumu deneyimleyin.

Projeksiyon yer imleri

Özel perspektif ayarlarını daha sonra kullanmak üzere çiziminize sabitleyin ve çiziminizdeki yer imi göstergesine tıklayarak bunları geri çağırın.

Projeksiyon kısayolu

Şekilleri, kullanışlı bir kısayol ile anında paralel perspektif içinde ve dışında yansıtın.

Yeniden yapılandırılan Projeksiyonlu Eksenler penceresi

Pencereler veya diğer arayüz kontrolleri arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan, öğeleri öngörülen bir eksen boyunca daha sezgisel bir şekilde taşıyın.

Etkileyici yeni işlevselliğe sahip eksiksiz yedek parça sayfaları oluşturun

Ayrık üretim iş akışlarını desteklemek için özel olarak oluşturulmuş bir dizi dikkate değer yeni özellik sayesinde, tam kontrolle ayrıntılı yedek parça sayfaları oluşturun.

Etkileşimli SVG desteği

Çizim bilgilerini tablo satırlarına bağlayarak parça bilgilerini daha da net bir şekilde iletin, böylece üzerine gelindiğinde ilgili bilgiler vurgulanır.

Kaynaklar penceresi geliştirmeleri

Artık teknik çizimleri tablolardaki özelliklerle birleştirmek için .DES, .CDR ve elektronik tablo dosyalarını Corel DESIGNER’ın Kaynaklar penceresine aktarabilirsiniz.

Etkileşimli SVG kaydı

Etkileşimli SVG dışa aktarma desteğine sahip gelişmiş Dışa Aktarma penceresi sayesinde tamamen etkileşimli belgeleri çevrimiçi yayınlayın.

Ortak inceleme ve onayla, birlikte daha iyi çalışın

Ayrık üretim iş akışlarını desteklemek için özel olarak oluşturulmuş bir dizi dikkate değer yeni özellik sayesinde, tam kontrolle ayrıntılı yedek parça sayfaları oluşturun.

 

Uzaktan çalışmanın yeni normalimiz haline geldiği dönemde, meslektaşlarınız ve müşterilerinizle güçlü şekilde bağlantıda kalın.

Proje Gösterge Tablosu

Yeni proje panosunu kullanarak bulut dosyalarını sezgisel olarak depolayın, düzenleyin ve paylaşın.

Canlı Yorumlar

Katkıda bulunanların canlı yorumlarını ve ek açıklamaları doğrudan .DES veya .CDR tasarım dosyanızda toplayın.

Dinamik varlık yönetimi

Etkileyici yeni varlık yönetimi iş akışı sayesinde her zaman en güncel sembollerle çalıştığınızdan emin olun. Sembolleri projeler arasında ve ekiplerle paylaşarak, siz veya başkaları tarafından değişiklik yapıldığında güncellemeleri senkronize ederek, tasarım varlıkları için tek bir gerçek kaynak oluşturun.

 

Teknik tasarımları çekici pazarlama varlıklarına dönüştürün

Bu tamamen yüklü özel uygulamalar paketi, görsel iletişimin erişimini genişletir.

 

Perspektif içinde çizin

Yeni Perspektifte Çizim özelliğini kullanarak Corel DESIGNER ve CorelDRAW'da 1, 2 veya 3 noktalı perspektifte yaratıcı dokunuşlar ekleyin.

Çoklu Sayfa Görünümü

Projenizin tüm dijital varlıklarını tek bir esnek tasarım alanında görüntüleyin, yönetin ve düzenleyin.

GELİŞMİŞ Fotoğraf Düzenleme

Yeni Ayarlama penceresi sayesinde en sık kullandığınız filtrelere hızlı erişim sağlayın ve kritik görüntü ayarlamalarını zarar vermeden uygulayın.

 

Yüksek etkili görsel iletişim araçları

Üretim ve mühendislikten mimariye ve yüksek teknolojiye kadar, yeni üretkenlik düzeylerine ulaşmanıza yardımcı olmak için zaman kazandıran çizim özellikleri ve oyun değiştiren araçlar sunuyoruz.

 

Hassas Üretken Yenilikçi Uyumlu

Hassas

 

Aksonometrik çizim araçları

Dinamik olarak perspektifli düzlemde çizerek, montaj veya bakım için izometrik veya diğer paralel perspektifli teknik illüstrasyonlar oluşturun. Mevcut düzlemsel nesnelerinizi, manuel hesaplamalar yapmadan istediğiniz düzleme yansıtın.

Videoyu izleyin

Gelişmiş boyut araçları

Ölçüm araçları sayesinde, ölçüm nesneleri çizmek ve yüzeye yansıtmak zorunda kalmayacaksınız. Bina planları gibi projelerde hassas ölçüm değerlerini görüntüleyin. Ölçümlendirmelerde ve öncü çizgilerindeki projeksiyonlu oklarla açıklama ekleyin.

Kolay not ekleme

Temel tasarım ayrıntılarını takip edin ve Açıklamaların nesne meta verilerine dayalı olarak dinamik olarak güncellenmesini ve değişmesini sağlayın. Yapışkan açıklama çizgileriyle, değiştirildikçe kaynak nesnelere bağlanın veya “yapışın”. Bacaksız Açıklama, bir açıklamanın öncü çizgisine ihtiyacı olmadığı durumlar için mükemmeldir.

Videoyu izleyin

Çizim ölçek kontrolü

Çizim ölçek kontrolüyle illüstrasyonları ve diyagramları ölçekli oluşturun. Geçerli çizim ölçeğini görüntüleyin, hazır ölçek setlerinden birini seçin veya özel bir ölçek uygulayın. Corel DESIGNER bir 3D model görünümünden bir vektörel illüstrasyon aktarırken çizim ölçeğini korur, aktarılan çizimler doğru ölçekle görüntülenir.

 

 

Üretken

 

Hotspot yetenekleri

Corel DESIGNER’daki not çizim araçlarıyla teknik yayınlardaki açıklama şekillerine etkileşimli fonksiyonlar ekleyin. Açıklama üzerine otomatik olarak sıcak nokta ve nesne bilgileri uygulayarak, iç içe gruplara açıklama çizerek ve ekleyerek zaman kazanın.

Videoyu izleyin

Nesneleri silindirlerin etrafına sarın

Sarma aracı, bir şişeye etiket eklemek gibi bir nesneyi bir silindirin veya elipsin etrafına hassas bir şekilde sarmayı hızlı ve kolay hale getirir.

Videoyu izleyin

Nesne Stilleri ve hazırsetleri

Nesne Stilleri, Renk Stilleri ve Renk Harmonisi ile projenize tutarlı bir görünüm, stil ve sayfa tasarımı kazandırmayı garantileyin. S1000D teknik illüstrasyon standartlarını takip eden ve daha hızlı işakışı için kısayol tuşlarıyla tamamlanmış, yüklü Stil Setlerini inceleyin.

Formül Düzenleyici

Entegre Equation Editor ile matematiksel formülleri düzenlenebilir nesneler olarak ekleyin. Matematik ve bilimsel formüller çizimin içine eklenerek görüntülenebilir, gerektikçe değiştirilebilir. Eski CorelDRAW belgelerindeki mevcut formüller, açılarak veya içe alınarak Corel DESIGNER formülü şeklinde kullanılabilir.

Fotoğrafları etkileşimli olarak düzleştirin ve ayarlayın

Eğri çekilmiş fotoğrafları, düzleştirme çubuğunu fotoğraftaki bir öğeye etkileşimli olarak hizalayarak veya döndürme açısını belirterek düzeltin. Etkileşimli Perspective Correction aracını kullanarak fotoğraflardaki binaların, yerlerin ve nesnelerin perspektifini ayarlayın.

 

Yenilikçi

 

Kalın ve ince çizgi çizme

Zaman kazandıran Kalın ve İnce Çizgiler özelliğiyle bir izometriğe kolayca derinlik ekleyin. İki çizgi ağırlığını aynı anda otomatik olarak uygulayın ve bir tıklamayla ters çevirin.

Videoyu izleyin

Haleleri anahatla ölçekleyin

Çizgilere haleler eklemek söz konusu olduğunda, kesintisiz ölçeklendirme için anahat kalınlığıyla halo genişliği arasındaki oranı kilitleme özelliğinin keyfini çıkarın.

Perspektif efekti ekleyin

Biteşlemlere, vektör nesnelere veya her ikisine birden doğrudan çizim penceresinde perspektif uygulayarak, hızlıca uzaklık ve derinlik yanılsaması yaratın. Teknik illüstrasyonları gerçek dünya senaryolarında sergilemek için mükemmel bir araç.

Videoyu izleyin

Biteşlemlere zarf uygulayın

Bir biteşlemin şeklini bir zarf içine yerleştirerek ve düğümlerini sürükleyerek etkileşimli olarak düzenleyin. Bir biteşlemi bir illüstrasyona, zarf ön ayarlarını kullanarak veya özel bir zarfı sıfırdan hazırlayarak karıştırın.

Videoyu izleyin

GPU ile hızlandırılmış vektör önizlemesi

Sistem kaynaklarınızı yormadan karmaşık vektör şekillerini yeniden konumlandırın ve düzenleyin. Grafik işleme birimi (GPU) kullanmak, bazı makinelerde Corel DESIGNER, CorelDRAW ve Corel PHOTO-PAINT ile grafikleri görüntüleme, düzenleme ve manipüle etme işlemlerini hızlandırabilir.

Simetrik çizim modu

Basit nesnelerden gerçek zamanlı olarak karmaşık efektlere kadar çeşitli simetrik tasarımlar oluşturun, genellikle çok zaman harcayan bir iş akışı olanı otomatikleştirerek verimliliğinizi artırın.

Videoyu izleyin

 

Uyumlu

 

3D PDF oluşturma

Diğer görsel ve metin öğeleri ile birlikte 3D içeriği etkileşimli görüntüleme sağlayacak şekilde 3D PDF oluşturun. Çeşitli medyalarda yayınlamak için, Corel DESIGNER’da bir belgedeki veri ve grafikler ile 3D PDF oluşturun. 3D PDF dosyaları, ücretsiz PDF okuyu uygulamalarında görüntülenebilir.

Videoyu izleyin

Gelişmiş otomasyon yetenekleri

Entegre Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA), Visual Basic for Applications (VBA) ve JavaScript desteğiyle makrolar ve eklentiler oluşturun. Gelişmiş otomasyon arayüzüyle, geliştiriciler çizim sayfasıyla etkileşebilen ve uygulama içindeki araçları geliştiren araçlar ve makrolar oluşturabilirler.

Çeviri Bellek Sistemi (TMS) işakışı

Tanımlayıcı metinler içeren illüstrasyonlar üretin, sonra doğrudan Çeviri Bellek Sistemine (TMS) aktarın ve çok dilli evrensel teknik yayınında kullanılmak üzere çevrilmiş sonuçlar için Corel DESIGNER'da işlem yapın.

Videoyu izleyin

 

Windows için tasarlandı

 

Kalem

Wacom tabletleri ve aygıtlarının yanısıra Microsoft Surface gibi Windows Real-Time Stylus kalem uyumlu tabletlerle hızlı ve verimli çalışın.

Touch

Dokunma veya kalemle hızlı ayarlamalar yapın. Touch çalışma arayüzü, sadece en sık kullandığınız araç ve komutları görüntüleyerek çizim pencerenizin boyutunu büyütür, ayrıca tek bir dokunmayla kaydırabilir ve yakınlaştırabilirsiniz.

Dial

Microsoft Surface Dial gibi tekerlek aygıtları için desteğin keyfini çıkarın. Corel DESIGNER ve CorelDRAW'da dokunma ve tekeri tek başına kullanarak, alternatif ve daha sezgisel bir şekilde çalışın. Klavyenizi bir kenara koyun ve içeriğe dayalı, ekran üzerindeki kullanıcı arayüzünü deneyin.

 

CorelDRAW Technical Suite 2021'e XVL Studio 3D CAD'i ekleyin

Gelişmiş 3D CAD görselleştirme geliştirmesi arıyorsanız, XVL Studio 3D CAD Corel Edition’ı görsel iletişim iş akışınıza dahil etmeyi düşünün. CorelDRAW Technical Suite 2021’in bu güçlü eklentisi, geleneksel 3D dosya desteğini aşar ve karmaşık 3D CAD parçalarını ve montajlarını net çizimlere dönüştürür.

 

 

Sürüm Karşılaştırması

CorelDRAW Teknik Suite 2021’da önceki sürümlere göre nelerin yeni olduğunu ve özellik setinin CorelDRAW Graphics Suite ile karşılaştırmasını inceleyin.

= Özellik var
= Kısıtlı olarak var

 

2021 2020 2019 2018 2017
Yenilikler          
YENİ! Etkileşimli yedek parça sayfaları oluşturun
YENİ! Sınırsız vida dişi ve kuyu şekilleri
YENİ! Projeksiyon yer imleri
YENİ! Nesneleri Yansıtılmış Eksenler penceresiyle taşıyın
YENİ! Sembolleri bulutta paylaşın ve güncellemeleri senkronize edin
YENİ! Google Yazı Tiplerine çevrimiçi erişim
YENİ! Perspektif içinde çizin
YENİ! Çoklu Sayfa Görünümü
YENİ! Görüntü Ayarı Penceresi
YENİ! Çok varlıklı dışa aktarma
YENİ! Canlı Yorumlar
YENİ! Proje Gösterge Tablosu
YENİ! Sayfalar penceresi / Denetçisi
YENİ! Otomatik Sayfa Sığdırma
YENİ! Yazı tipi koleksiyonlarını dışa veya içe aktarın
GELİŞTİRİLDİ! Renkleri değiştirme
GELİŞTİRİLDİ! Kaydırma ve Yakınlaştırma dahil GPU ile hızlandırılmış görüntü performansı
Teknik Çizimleri Hassaslıkla Çizin 2021 2020 2019 2018 2017
Projeksiyonlu çizim araçları GELİŞTİRİLDİ!
Kalın ve İnce Çizgiler
Sarmalama aracı
Not araçları GELİŞTİRİLDİ!
Bacaksız Açıklamalar
Hotspot yetenekleri GELİŞTİRİLDİ!
Otomatik Hotspot
Eğri üzerinde haleler GELİŞTİRİLDİ!
3D’den teknik illüstrasyonlar GELİŞTİRİLDİ!
3D’den pazarlama grafikleri GELİŞTİRİLDİ!
Dönüştürme penceresi GELİŞTİRİLDİ!
Sanat Stili efektleri
Çizgi stili setleri
Nesneler penceresi
(’Nesne Yöneticisi’)

(’Nesne Yöneticisi’)
3D model ekleyin
Piksel-mükemmelliği işakışı
Projeksiyonlu ölçümlendirmeler
Projeksiyonlu ok başları
Canlı kılavuzlar ve hizalama araçları GELİŞTİRİLDİ!
Çerçeve araçları
Paralel çizgi çizim aracı
Tarama dolguları
Formül Düzenleyici
Bağlantı çizgisi araçları
Çizim ölçek kontrolü
Geometrik bilgi iletişim kutusu
Simetrik çizim modu
LiveSketch™ çizim aracı
Perspektif efekti ekleyin
Biteşlemlere zarf uygulayın
Noktaları hizalama ve dağıtma
Real-Time Stylus (RTS) desteği
Tablolar GELİŞTİRİLDİ!
QR Kod oluşturucu**
Görüntü İşleme 2021 2020 2019 2018 2017
Akıllı Seçim Maskesi
Yapay zeka gücüyle büyütme
JPEG bozulmasını temizleme
Tahripsiz biteşlem efektleri
AfterShot 3 HDR
Etkileşimli olarak fotoğrafları düzleştirin ve fotoğraf perspektifini ayarlayın
Yüksek kaliteli 3D render
Smart Carver
Ton eğrisi ayarlamaları
Image Adjustment Lab
Stili ve Tutarlılığı Koruyun 2021 2020 2019 2018 2017
Corel® Font Manager GELİŞTİRİLDİ!
Font listesi kutusu GELİŞTİRİLDİ!
Değişken Font desteği
Numaralı listeler
İmli listeler GELİŞTİRİLDİ!
Nesne Stilleri ve Stil Setleri GELİŞTİRİLDİ!
Görerek yapıştırın
Renk Harmonileri
Renk yönetimi ve destek
Gelişmiş OpenType desteği
Karmaşık betik desteği
Master Katmanlar
Teknik Tasarım Varlıklarına Erişim ve Yeniden Kullanım 2021 2020 2019 2018 2017
Bul ve Değiştir penceresi GELİŞTİRİLDİ!
En yeni dosya formatlarıyla uyumlu
AutoCAD .DWG / .DXF desteği
TERCİHE BAĞLI (Eklenti): Yerel 3D CAD desteği
RAW fotoğraf makinesi desteği GÜNCELLENDİ!
Taranan planların vektörleştirilmesi (yapay zekadan yararlanan PowerTRACE) GELİŞTİRİLDİ!
SharePoint CMS entegrasyonu (CorelDRAW Enterprise lisansına özel)
OneDrive Business ve Google Drive entegrasyonu (CorelDRAW Enterprise lisansına özel) YENİ!
Micrografx Designer desteği (DSF, DRW, DS4)
3D içe alma
Ortak Çalışma ve Teknik İletişim Standartlarında Yayınlama 2021 2020 2019 2018 2017
Ortak çalışma iş akışı*
Yorumlar penceresi GELİŞTİRİLDİ!
CorelDRAW.app™ GELİŞTİRİLDİ!
PDF çıktı GELİŞTİRİLDİ!
3D PDF yayınlama GELİŞTİRİLDİ!
WordPress'de Yayınlama
Çeviri Bellek Sistemi (TMS) desteği
CGM V4 (WebCGM, ATA Grexchange, ActiveCGM) GELİŞTİRİLDİ!
WebCGM 2.0, 2.1 + S1000D desteği
(S1000D Issue 5.0)

(S1000D Issue 5.0)

(S1000D Issue 4.2)

(S1000D Issue 4.2)

(Up to S1000D Issue 4.1)
Etkileşimli SVG çıktısı YENİ!
Online ve mobil aygıtlar için 3D yayınlayın
Kullanıcı Arayüzü 2021 2020 2019 2018 2017
Çalışma Arayüzleri
Teknik İllüstrasyon çalışma arayüzü
Diyagramlama çalışma alanı
UltraHD ekran desteği
Tamamen ölçeklenebilen ve özelleştirilebilen arayüz
Dokunmatik dostu arayüz
Performans, Hız ve Verimlilik 2021 2020 2019 2018 2017
GPU ile hızlandırılmış vektör önizlemesi GELİŞTİRİLDİ!
Windows 10 için iyileştirildi
(v2004 ve sonrası)

(v1903 - 21H1)

(v1803 - v2004)

(v1607 - v1809)

(v1709’a kadar)
Doğal 64-bit sistem
Otomasyon olanakları
(VSTA 2019 & VBA 7.1; JavaScript)

(VSTA 2019 & VBA 7.1; JavaScript)

(VSTA 2017 & VBA 7.1; JavaScript)

(VSTA 2017 & VBA 7.1)

(VSTA 2015 & VBA 7.1)
İçerik 2021 2020 2019 2018 2017
Semboller (referanslı grafik nesneleri) GELİŞTİRİLDİ!
Profesyonel clipart**
Yüksek kalitede fotoğraflar**
Geliştirilmiş yazıtipleri** GELİŞTİRİLDİ!
Tasarım şablonları** GELİŞTİRİLDİ!

*Not: CorelDRAW Technical Suite ve CorelDRAW Graphics Suite'teki işbirliği özellikleri yalnızca bir abonelik veya Bakım lisansı ile kullanılabilir.

**Bu araç koleksiyonuna sahip olabilmek için İnternet bağlantısına ihtiyacınız olacak. CorelDRAW Technical Suite veya CorelDRAW Graphics Suite'in satın alınması ve doğrulanması gerekir.

 

 

CorelDRAW Graphics Suite ile Karşılaştırma

= Özellik var
= Kısıtlı olarak var

 

CorelDRAW Technical Suite 2021 CorelDRAW Graphics Suite 2021
Teknik Çizimleri Hassaslıkla Çizin    

Etkileşimli yedek parça sayfaları oluşturun

YENİ!

Sınırsız vida dişi ve kuyu şekilleri

YENİ!

Projeksiyon yer imleri

YENİ!

Perspektif içinde çizin

YENİ!

YENİ!

Perspektif efekti ekleyin

YENİ!

YENİ!

Projeksiyonlu çizim araçları

GELİŞTİRİLDİ!

Kalın ve İnce Çizgiler

Sarmalama aracı

Not araçları

GELİŞMİŞ!

Bacaksız Açıklamalar

Hotspot yetenekleri

Otomatik Hotspot

Eğri üzerinde haleler

3D’den teknik illüstrasyonlar

GELİŞTİRİLDİ!

3D’den pazarlama grafikleri

GELİŞTİRİLDİ!

Tahripsiz biteşlem efektleri

Dönüştürme penceresi

Sanat Stili efektleri

YENİ!

Çizgi stili setleri

Nesneler penceresi

3D model ekleyin

Piksel-mükemmelliği işakışı

Projeksiyonlu ölçümlendirmeler

Projeksiyonlu ok başları

Canlı kılavuzlar ve hizalama araçları

GELİŞMİŞ!

Çerçeve araçları

Paralel çizgi çizim aracı

YENİ!

Tarama dolguları

Formül Düzenleyici

Bağlantı çizgisi araçları

GELİŞMİŞ!

Çizim ölçek kontrolü

Geometrik bilgi iletişim kutusu

Simetrik çizim modu

LiveSketch™ çizim aracı

Biteşlemlere zarf uygulayın

Tablolar

QR Kod oluşturucu

Görüntü İşleme CorelDRAW Technical Suite 2021 CorelDRAW Graphics Suite 2021

Görüntü Ayarı Penceresi

YENİ!

YENİ!

Renkleri Değiştirme

GELİŞTİRİLDİ!

GELİŞTİRİLDİ!

Akıllı Seçim Maskesi

Yapay zeka gücüyle büyütme

JPEG bozulmasını temizleme

Corel PHOTO-PAINT™‘de biteşlem tahribatsız efektleri

AfterShot 3 HDR

Etkileşimli olarak fotoğrafları düzleştirin ve fotoğraf perspektifini ayarlayın

Yüksek kaliteli 3D proje oluşturma

Smart Carver

Ton eğrisi ayarlamaları

Image Adjustment Lab

Stili ve Tutarlılığı Koruyun CorelDRAW Technical Suite 2021 CorelDRAW Graphics Suite 2021

Corel® Font Manager

GELİŞTİRİLDİ!

GELİŞTİRİLDİ!

Font listesi kutusu

GELİŞTİRİLDİ!

GELİŞTİRİLDİ!

Değişken Font desteği

Sıralı ve İmli listeler

Nesne Stilleri ve Stil Setleri

Renk Harmonileri

Renk yönetimi ve destek

Gelişmiş OpenType desteği

Master Katmanlar

Teknik Tasarım Varlıklarına Erişim ve Yeniden Kullanım CorelDRAW Technical Suite 2021 CorelDRAW Graphics Suite 2021

Bul ve Değiştir penceresi

GELİŞTİRİLDİ!

GELİŞTİRİLDİ!

En yeni dosya formatlarıyla uyumlu

GELİŞTİRİLDİ!

GELİŞTİRİLDİ!

AutoCAD .DWG / .DXF desteği

GELİŞMİŞ!

TERCİHE BAĞLI (Eklenti): Yerel 3D CAD desteği

GELİŞTİRİLDİ!

RAW fotoğraf makinesi desteği

Taranan planların vektörleştirilmesi (yapay zekadan yararlanan PowerTRACE)

SharePoint CMS entegrasyonu

GELİŞTİRİLDİ!

GELİŞTİRİLDİ!

OneDrive Business ve Google Drive entegrasyonu (CorelDRAW Enterprise lisansına özel)

YENİ!

Micrografx Designer desteği (DSF, DRW, DS4)

3D içe alma

Ortak Çalışma ve Teknik İletişim Standartlarında Yayınlama CorelDRAW Technical Suite 2021 CorelDRAW Graphics Suite 2021

Proje Gösterge Tablosu

YENİ!

YENİ!

Sembolleri bulutta paylaşın ve güncellemeleri senkronize edin

YENİ!

YENİ!

Çok varlıklı dışa aktarma

YENİ!

YENİ!

Ortak çalışma iş akışı*

GELİŞTİRİLDİ!

GELİŞTİRİLDİ!

Yorumlar penceresi

GELİŞTİRİLDİ!

GELİŞTİRİLDİ!

CorelDRAW.app™

GELİŞTİRİLDİ!

GELİŞTİRİLDİ!

PDF çıktı

3D PDF yayınlama

GELİŞTİRİLDİ!

WordPress'de Yayınlama

Çeviri Bellek Sistemi (TMS) desteği

CGM V4 (WebCGM, ATA Grexchange, ActiveCGM)

WebCGM 2.0, 2.1 + S1000D desteği

Etkileşimli SVG çıktısı

YENİ!

Online ve mobil aygıtlar için 3D yayınlayın

Kullanıcı Arayüzü CorelDRAW Technical Suite 2021 CorelDRAW Graphics Suite 2021

Teknik İllüstrasyon çalışma arayüzü

Diyagramlama çalışma alanı

UltraHD ekran desteği

Tamamen ölçeklenebilen ve özelleştirilebilen arayüz

Dokunmatik dostu arayüz

İçerik CorelDRAW Technical Suite 2021 CorelDRAW Graphics Suite 2021

Sembol kütüphaneleri

Profesyonel clipart**

Yüksek kalitede fotoğraflar**

Geliştirilmiş yazıtipleri**

Tasarım şablonları**

 

*Not: CorelDRAW Technical Suite ve CorelDRAW Graphics Suite'teki işbirliği özellikleri yalnızca bir abonelik veya Bakım lisansı ile kullanılabilir.

**Bu araç koleksiyonuna sahip olabilmek için İnternet bağlantısına ihtiyacınız olacak. CorelDRAW Technical Suite veya CorelDRAW Graphics Suite'in satın alınması ve doğrulanması gerekir.

 

Uygulamalar

 • Corel DESIGNER™ - Teknik tasarım ve illüstrasyon
 • CorelDRAW® - Grafik ve sayfa tasarımı
 • Corel PHOTO-PAINT™ - Görüntü düzenleme ve dijital boyama
 • XVL Studio Corel Edition - 3D yeniden kullanma
 • CorelDRAW.app™ - Vector illustration web application
 • CorelDRAW.app for iPad - Vektörel illustrasyon web uygulaması
 • Corel® Font Manager - Font arama ve yönetim aracı
 • CAPTURE™ – Ekran resmi yakalama aracı
 • AfterShot™ 3 HDR – RAW fotoğraf düzenleyici

İçerik

 • 4000 endüstri-standardı sembol: Mimari, Elektrik, Genel, Mekanik ve Araçlar
 • 7000 clipart, dijital resim ve araç kaplama şablonu
 • 1000 yüksek çözünürlükte dijital fotoğraf
 • 1000’den fazla TrueType ve/veya OpenType yazı tipinin yanı sıra 1000’den fazla Google Yazı Tipi ailesine entegre erişim
 • 150+ profesyonel şablon, 40+ teknik ANSI, DIN ve ISO standardında şablon dahil
 • 600’den fazla degrade, vektör ve biteşlem dolgu

 

 • Windows 11 veya Windows 10*, 64-bit, en son güncellemelerle
 • Intel Core i3/5/7/9 veya AMD Ryzen 3/5/7/9/Threadripper, EPYC
 • 3+ GB VRAM ile OpenCL 1.2 özellikli ekran kartı
 • 4 GB RAM (8 GB veya fazlası önerilir)
 • Uygulama ve yükleme dosyaları için sabit diskte 9 GB boş alan
 • Fare, tablet veya dokunmatik tablet
 • 1280 x 720 ekran çözünürlüğü %100 yakınlaştırmada (96 dpi)
 • CorelDRAW Technical Suite paketini yüklemek ve etkinleştirmek, bazı yazılım bileşenlerine, online özelliklere ve içeriğe erişmek için İnternet bağlantısı gerekiyor

* CorelDRAW Technical Suite 2021, Windows 10’un 2004, 20H2, 21H1 ve CorelDRAW Technical Suite 2021’nin yaşam döngüsü sırasında piyasaya sürülebilecek sürümlerini destekler.

 

İlgili Resimler

 • background